سر خط خبرها:

امام جمعه اردبیل: از دولت ترکیه انتظار خاص داشتیم اما نماینده این دولت در افطاری اسرائیل شرکت می کند

فکرشهر: امام جمعه موقت اردبیل با اشاره به نفاق استکبار جهانی گفت: سپاه پاسداران به عنوان بازوی معنوی ولایت فقیه اصلی‌ترین دلیل واهمه دشمن از قدرت ایران است.

به گزارش فکرشهر از مهر، حجت الاسلام محمدعلی فروغی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار کرد: اصل در این عالم تقوای الهی است آنکه موجب نزول نصرت پروردگار عالم در زندگی فردی و اجتماعی است تقوای الهی می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه نباید در مسائل معنوی به مقدار کمی قانع باشیم تصریح کرد: اگر اشتهای معنوی نداشته باشیم مریض هستیم و باید در فکر درمان باشیم اشتهای معنوی انسان باید سیری ناپذیر باشد میدان معنویت میدان سرعت و سبقت است.

امام جمعه موقت اردبیل گفت: عالم تربیت خانه است و این دنیا آشپزخانه و اتاق خواب نیست خداوند قرآن را محل تربیت برای بشر قرار داده است باید به این مقام برسیم که مدال معنویت از خداوند بگیریم، خداوند انسان‌های متعالی را در برابر دیدگان انسان‌ها قرار می‌دهد تا برای انسان‌ها آئینه باشند.

فروغی بیان کرد: یک عده از انسان‌ها در عالم کنز انسانیت هستند و برای انسان بودن باید به آنها متصل بود امیرالمومنین (ع) از آن انسان‌ها است اما گاهی اوقات دنیا عقل بشر را می‌برد عقلی که فقط برای زندگی دنیوی و ابزار شناسی است عقل معصوم شناس محسوب نمی‌شود.

وی ادامه داد: معرفت لازمه درست هزینه کردن محبت می‌باشد اگر معرفت برای شناخت انسان کامل که در رأس آن علی (ع) قرار گرفته است وجود داشته باشد و قلب به آنجا وصل شود هیچ محبوبی برای انسان دلنشین نمی‌شود و اگر در زندگی یک محبوب ابدی پیدا نکنیم یقیناً به مشکل بر می‌خوریم.

امام جمعه موقت اردبیل تصریح کرد: تقوا دستورالعمل خداوند در قرآن برای گشایش است تقوا به شما علم می‌دهد راه را بشناسید لذا تقوا بهترین دستور العمل برای گشایش در زندگی انسان است.

فروغی با بیان اینکه مسئله بیت المقدس مسئله جهان اسلام است، گفت: مسئله بیت المقدس مسئله‌ای برای تمام انسان‌های دارای حریت و آزاده حائز اهمیت است حاکمان یک تعداد کشورهای اسلامی می‌خواهند با پاک کردن صورت مسئله بگویند موضوع را حل کردیم آنهایی که از اول در طول تاریخ با غرب و صهیونیست معامله کرده اند و نقشه جدیدشان این است که از نظر زمانی و مکانی بیت المقدس را بین مسلمان‌ها و یهودی‌ها تقسیم نمایند تا ورود مسلمان‌ها را به بیت المقدس را محدود کنند.

وی اظهار کرد: عجیب است با اینکه دشمن به این اندازه سخت گیری و جنایت می‌کند اما برخی از کشورها با سرعت به آن طرف رو می‌برند.

امام جمعه موقت اردبیل خاطرنشان کرد: بسیار عجیب است رژیم صهیونیستی افطاری می‌دهد و سفرای کشورهای اسلامی در این افطاری شرکت می‌کنند و تعجب ما از دولت ترکیه است که انتظار خاص داشتیم اما نماینده دولت ترکیه در این افطاری شرکت می‌کند.

فروغی تصریح کرد: این مکرهای بد آنها به خودشان بر می‌گردد مگر این همه سال معامله کردید موفق شدید حرف شما حرف ملت‌ها نیست بلکه ملت‌ها آزادی می‌خواهند ملت‌ها آزادی فلسطین را می‌خواهند.

وی گفت: در حال حاضر در عالم اسلام تمام مشکلات زیر سر رژیم صهیونیستی است. این همه نفاق در جهان اسلام ایجاد کرده اند و می‌خواهند یک دشمن متوهم ایجاد کنند در این چند سال انقلاب اسلامی ایران است که مسئله فلسطین را زنده نگه داشته است چون انقلاب اسلامی زنده و پاینده است.

امام جمعه موقت اردبیل ادامه داد: تمام مسلمان‌ها باید هوشیار باشند منافق‌ها در جهان اسلام با نفاق می‌خواهند اسلام و امت اسلام را بهم بریزند.

فروغی افزود: کشت و کشتاری که در افغانستان واقع می‌شود درد بزرگی برای ما است اینکه هر هفته تعدادی مسلمان و شیعه شهید شوند درد بزرگی است تمام اینها زیر سر یک تعداد مفتی‌های اهل سنت است که فتوا می‌دهند برای دیدن اینگونه اعمال و یا اینکه ساکت می‌مانند و تحریم نمی‌کنند اینها برای جهان اسلام بلا محسوب می‌شود و وظیفه‌ای را نیز متوجه علمای جهان اسلام می‌کند تا فتوا دهند و اعلام کنند این گونه عملیات حرام است و جهان اسلام را از این نگرانی برهانند.

وی با تقدیر از رئیس جمهور به خاطر انتشار لیست بدهکاران بانکی گفت: از رئیس جمهور محترم که شجاعت به خرج داد و لیست بدهکاران بانکی را انتشار داد تشکر می‌نمائیم اما این مورد کافی نیست و این بدهکاران باید مجازات شوند صرف اعلام کردن کافی نیست و بایستی برخورد شود.

امام جمعه موقت اردبیل سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت و افزود: امروز روز مهمی است که امام (ره) فرمودند: «اگر سپاه نبود کشور نبود» سپاه کشور را حفظ می‌کند شجاعت و رشادت قابل تحسین دارند و این دستاوردها باید در تاریخ نوشته شود.

دیدگاه خود را بنویسید