سر خط خبرها:
کارشناس محیط زیست استان بوشهر:

آلودگی هوا در بوشهر ۲برابر استاندار است

فکرشهر: کارشناس مسئول اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: شاخص استاندارد جهانی کیفیت هوا ۱۵۰میکروگرم بر مترمکعب است که تا ساعت هشت صبح امروز میزان گرد و غبار در شهر بوشهر بیش از ۲برابر این استاندارد گزارش شده است.

به گزارش فکرشهر، علیرضا مصلحیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس داده های آماری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا میزان ریزگردها در بوشهر  تا ساعت هشت صبح امروز  ۳۸۲ میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

وی ادامه داد: براساس استانداردها با توجه به غلظت ریزگردها شرایط جوی در شهر بوشهر برای بسیار ناسالم گزارش شده است.

مصلحیان اضافه کرد: همچنین بر اساس داده های آماری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا میزان گرد و غبار تا ساعت هشت صبح امروز در برازجان ۱۴۴، دیلم ۱۹۸، گناوه ۲۴۹، عسلویه ۱۸۸ و کنگان ۸۲ میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

مصلحیان اضافه کرد: بر اساس میزان غلظت ریزگردها شرایط جوی به غیر از کنگان که قابل قبول است در برازجان، دیلم، گناوه و عسلویه ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

وی گفت: کانون گرد و غبار فرامرزی و  از کشورهای عراق و عربستان و  در استان بوشهر از طرف استان خوزستان گزارش شده است.

پیش از این نیز اداره کل هواشناسی استان بوشهر نسبت به بروز ناپایدای جوی در این استان هشدار سطح زرد (آگاهی و اقدام در صورت نیاز) داده بود که این ناپایداری به شکل نفوذ موج بارشی همراه با رگبار پراکنده باران، باد و گرد و خاک، احتمال نفوذ گرد و غبار فرامنطقه‌ای است.

دیدگاه خود را بنویسید