سر خط خبرها:

روحانی: احیای برجام، بیش از یک سال قبل امکانپذیر بود / امروز هم نباید فرصت را از دست داد

فکرشهر: رئیس دولت دوازدهم گفت: همه باید برای رفع مشکلات کشور و بهبود وضعیت اقتصادی و حضور پرقدرت در شرایط پیچیده بین المللی به دولت سیزدهم کمک کنیم.
به گزارش فکرشهر از انتخاب، نشست دوره ای اعضای دولت دوازدهم با حضور حسن روحانی رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم تشکیل شد.

در این جلسه، برخی از اعضای دولت دوازدهم پیرامون مسائل مهم کشور از جمله مشکلات اقتصادی، مناسبات خارجی و تحولات بین المللی سخن گفتند. موضوع آثار تورمی برخی تصمیمات اخیر، از جمله نحوه اجرای حذف ارز ترجیحی و مداخلات در بازار کار مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین موضوع احیای برجام و لغو تحریم ها و فرصت های مناسبی که می توانست برای حل این موضوع مورد استفاده قرار گیرد نیز طرح و بحث شد.

دکتر روحانی در پایان این نشست با تاکید بر اینکه باید نسبت به تقویت، حفظ و رشد جایگاه ایران و نقش آفرینی کشورمان در مسایل بین المللی حضور فعال داشت گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در منطقه و همچنین اقدامات منفی رژیم صهیونیستی برای ایجاد تفرقه در خاورمیانه و میان کشورهای مختلف باید به دقت و هوشیاری این تحرکات را مدنظر قرار دهیم و از منافع ملی خود بادقت محافظت کنیم.

رئیس دولت دوازدهم درباره توافق برجام نیز تاکید کرد: زنجیر تحریم ها باید هرچه زودتر از پای اقتصاد کشور باز شود تا مشکلات امروز جامعه کمتر شود.

او با تاکید بر اینکه توافق برجام باید به شکل عزتمندانه ای احیا شود گفت: احیای برجام، بیش از یک سال قبل و پیش از اینکه شرایط جهانی پیچیده شود و کشورهای ۵+۱ نیز دچار مشکلات دیگر شوند امکانپذیر بود. لیکن امروز هم نباید فرصت های پیش رو را را از دست داد.

روحانی با تأکید بر ضرورت بیان واقعیت های کشور گفت: برخی افراد در داخل یا خارج از کشور، آگاهانه یا ناآگاهانه، و یا با انگیزه های سیاسی و جناحی، به انکار سرمایه ها و دستاوردهای کشور می پردازند و به اسم نقد دولت گذشته یا حمایت از دولت فعلی، توانائی های کشور را زیر سؤال می برند و بذر ناامیدی می افشانند.

او تاکید کرد: برای روشنگری اذهان مردم و برای جلوگیری از تحریف تاریخ و حفظ و تقویت دستاوردهای کشور باید با هدف امیدآفرینی، در برابر سیاه نمایی ها و دروغ پردازی ها و نفی دستاوردها سخن گفت و با ارائه آمار درست، روشنگری کرد.

رئیس دولت دوازدهم تاکید کرد: باید فارغ از اختلاف دیدگاه ها، برای رفع مشکلات کشور و بهبود وضعیت اقتصادی و حضور پرقدرت در شرایط پیچیده بین المللی همه به دولت سیزدهم برای گذر از این برهه خاص کمک کنیم.

او گفت: لازمه عبور از مشکلات حفظ وحدت و انسجام و دوستی و صلح و تعامل سازنده و دوری از نفرت افکنی و ایجاد دو قطبی در کشور است که قطعا به همه ضرر می زند و نسل جوان را ناامید می کند.

دیدگاه خود را بنویسید