سر خط خبرها:
مدیرکل فنی و حرفه‌ای بوشهر:

تضمین شغل برای متقاضیان در استان بوشهر با کسب مهارت فنی‌وحرفه‌ای

فکرشهر: مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از تضمین شغل برای متقاضیان اشتغال استان بوشهر در صورت کسب مهارت فنی و حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، عبدالمجید دراهکی صبح یکشنبه در نشست با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده‌ها است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر اضافه کرد: توسعه مهارت آموزی فرمول نجات بخش امروز کشور است و وجود نیروهای ماهر در استان بوشهر در توسعه تمامی عرصه‌ها بخصوص صنایع مستقر در استان مؤثر است.
وی تاکید کرد: باید با کمک هم تحول اساسی در موضوع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر ایجاد کنیم، زیرا همه راه‌هایی را که باید در استان بوشهر برای اشتغالزایی رفته‌ایم و راهی به جز توسعه آموزش و مهارت جوانان نداریم.

دراهکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: مهارت آموزی به یک مطالبه ملی تبدیل شده است و سند ملی مهارت آموزی و اشتغال در شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهور تصویب شده و در راستای همین سند آموزش‌های فن آور و دانش بنیان در استان بوشهر برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نقش نیروی انسانی ماهر در تولید و اشتغال دانش بنیان، اظهار داشت: اتکای چرخ تولید هر جامعه متکی به دست‌های توانمند و ماهر نیروی کار جامعه است و باید برای کمک به تولید و اقتصاد ملی به مهارت آموزی این قشر بیش از پیش توجه کرد.

وی با بیان اینکه توسعه مهارت آموزی و راه اندازی کسب و کار در استان به منظور ایجاد اشتغال، نیازمند کارهای جهادی، فراگیر و مستمر است، افزود: بدون مهارت آموزی و دسترسی به فن آوری روز امکان اشتغال مولد برای کارجویان و کارگران وجود ندارد، بنابراین جامعه هدف تعاون کار و رفاه باید به سمت فراگیری مهارت‌های فنی و مهارتی سوق داده شوند.

دراهکی از تضمین شغل برای متقاضیان اشتغال استان بوشهر در صورت کسب مهارت فنی و حرفه‌ای خبر داد و اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور این اداره کل در راستای سیاست‌های حمایتی خود از متقاضیان اشتغال، تأمین شغل آنها را در مقابل مهارت‌آموزی تضمین می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید