سر خط خبرها:
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر:

ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در استان بوشهر آغاز شد

فکرشهر: مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت با مشارکت بخش‌های دولتی و خصوصی در این استان آغاز شد.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایرنا، عبدالمجید دراهکی روز شنبه در نشست هماهنگی برگزاری مسابقات ملی مهارت افزود: بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در ۴۳ رشته و ۶ گروه تخصصی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت ( WSI ) متولی برگزاری مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری به صورت سالانه است.

دراهکی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی تعداد رشته‌های مسابقات ملی مهارت در مقایسه با دوره قبل اظهار کرد: رشته‌های فناوری خودروهای ریلی، پذیرش هتل، خدمات رستوران‌داری، آرایشگری مردانه، هنر بازی‌های سه بعدی رایانه‌ای، نانوایی نان‌های حجیم، ساخت و ساز خشک و گچ کاری و نگهداری و تعمیر هواپیما برای نخستین بار در مسابقات ملی مهارت برگزار می‌شوند.

وی گفت: متولدین ۱۲ دی ۱۳۷۷ به بعد برای رشته های تیمی فناوری آب، ساخت و تولید، مکاترونیک، امنیت سایبری، پردازش ابری و تعمیر و نگهداری هواپیما و برای دیگر رشته ها نیز متولدین ۱۲ دی ۱۳۸۰ به بعد می توانند ثبت نام کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر گفت: مرحله شهرستانی مسابقات ملی مهارت در ابتدا به صورت آزمون کتبی و به طور همزمان در کشور برگزار می‌شود و پس از آن در هر استان از میان قبول شدگان مرحله کتبی با برگزاری آزمون عملی نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله استانی اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات با همکاری و مشارکت نهادهای آموزشی، شرکای بخش دولتی و خصوصی در استان بوشهر برگزار می‌شود، گفت: جوانان ماهر شامل کارآموزان و آموزش دیدگان مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای، هنرجویان آموزش و پرورش در رشته‌های کار و دانش، فنی و حرفه‌ای و نظری، دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش عالی و کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می‌توانند با رعایت شرایط سنی در این دوره از مسابقات ملی مهارت شرکت کنند.

دراهکی گفت: برگزیدگان این دوره از مسابقات پس از حضور در اردوهای مقدماتی به چهل و هفتمین دوره مسابقات جهانی مهارت اعزام می‌شوند.

وی سطح مهارت‌های جهانی و شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و برنامه‌ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی ومعرفی افراد ماهر ونخبه به صنایع وبنگاه‌های اقتصادی، فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان وایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت را از جمله هدف‌های برگزاری مسابقات ملی و بین المللی مهارت عنوان کرد.

دراهکی بیان کرد: جوانان زیر ۲۱ سال استان بوشهر برای ثبت نام و حضور در این مسابقات به وبسایت http://www.worldskills.ir مراجعه کنند.

وی یادآور شد: ثبت نام این دوره مسابقات از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۱۷ تیرماه از طریق تارنمای مسابقات ملی و بین المللی مهارت ادامه دارد.

دیدگاه خود را بنویسید