سر خط خبرها:

مصاف ایران و اکوادور در کانادا لغو شد / سفر سنگال به تهران در صورت توافق نهایی

فکرشهر: با توجه به فراهم نشدن برگزاری دیدار با اکوادور فدراسیون فوتبال برنامه خود را برای هماهنگی دیدار دوستانه با سنگال در دستور کار قرار داده است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، پس از توافق فدراسیون‌های فوتبال ایران و اکوادور برای برگزاری دیدار دوستانه در فیفادی پیش رو، شرایط برگزاری این بازی در خاک کانادا فراهم نشد.

اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان در کانادا برای برگزاری بازی با این تیم برپا خواهد شد و اکوادور نیز در همین مقطع برای برگزاری دیدارهای دوستانه در خاک آمریکا حضور دارد. طبق توافق دو فدراسیون و با توجه به اینکه تیم ملی ایران برای گرفتن روادید آمریکا مشکلاتی دارد، قرار بود اکوادور برای برگزاری این بازی دوستانه به کانادا سفر کند، اما استادیومی برای این بازی در اختیار دو تیم قرار نگرفت تا شرایط برگزاری این بازی فراهم نشود.

طبق آنچه حمید استیلی گفته بود، در صورت فراهم نشدن دیدار با اکوادور، فدراسیون فوتبال مذاکرات خود را با فدراسیون سنگال آغاز می‌کند و حالا این اتفاق در دستور کار قرار گرفته است. سنگالی‌ها برای سفر به تهران، باید با فدراسیون فوتبال ایران به توافق دست یابند و جزئیات این بازی در حال مذاکره است.

با توجه به اینکه، تیم ملی ایران دیدار خود را مقابل کانادا در ونکوور روز 5 ژوئن (بامداد 16 خرداد) برگزار خواهد کرد، باید بلافاصله به تهران بازگردد تا در صورت نهایی شدن دیدار با سنگال، به مصاف این تیم برود. به این ترتیب و با توجه به اختلاف ساعت ایران و کانادا، تیم ملی فوتبال کشورمان 17 خرداد به تهران می‌رسد و با احتساب استراحت و آماده‌سازی، از 21 خرداد ماه تا پایان فیفادی که 24 خرداد ماه خواهد بود، می‌تواند از سنگال میزبانی کند.

تیم ملی سنگال، قهرمان قاره آفریقاست که در گروه A جام جهانی 2022 قطر، با کشور میزبان، هلند و اکوادور همگروه است و با ستاره‌هایی چون سادیو مانه، ادوارد مندی، کالیدو کولیبالی و... می‌تواند حریفی جذاب برای تیم ملی ایران باشد.

دیدگاه خود را بنویسید