سر خط خبرها:
امام جمعه دیر:

دستگاه‌های نظارتی بر ساخت و سازها نظارت دقیق داشته باشند

فکرشهر: امام جمعه دیر گفت: علاوه بر فرهنگ سازی، دستگاه‌های نظارتی باید بر ساخت و سازها نظارت دقیق داشته باشند.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی یکشنبه‌شب در آئین یادبود جان باختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان، اظهار داشت: ما به عنوان مسلمان در چنین حوادثی وظیفه داریم با مصیبت دیدگان ابراز همدردی کنیم.

امام جمعه دیر خاطرنشان کرد: همانند زمان جنگ و دفاع مقدس که ملت ما از سراسر کشور برای شکستن حصر آبادان بسیج شدند و جانشان فدا کردند تا مردم آبادان و خرمشهر از رژیم بعثی نجات پیدا کنند، امروز هم ما در این غم و مصیبت با این مردم همدردی می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه همدرد واقعی مردم آبادان مردمی هستند که زمان جنگ کنار آنها و مدافع آنها بودند، تاکید کرد: مردم شریف خوزستان و آبادان هوشیار باشند و بازیچه دست دشمنان اسلام این رسانه‌های بیگانه، منافقین و ضدانقلاب که می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند، نشوند.

حسینی عنوان کرد: مردم آبادان با هوشیاری و بصیرت دوست را از دشمن تشخیص دهند؛ اینهایی که در این موقعیتی که شما دچار مصیبت هستید به فکر مبارزه با نظام اسلامی و شعار دادن علیه مقدسات نظام هستند، دوستدار شما نیستند.

وی با اشاره به تاکید اسلام بر محکم کاری در کارها، افزود: اگر ایمان و تقوا باشد نه پیمانکار و نه کسانی که مجوز می‌دهند خلاف نمی‌کنند.

امام جمعه دیر افزود: قبل از اینکه ساختمان‌های ما متزلزل و بی پایه ساخته شوند، نظام فکری ما متزلزل شده و اساس و بنیان و تعهد و وجدان از بین رفته است.

وی ادامه داد: علاوه بر فرهنگ سازی، دستگاه‌های نظارتی باید بر ساخت و سازها نظارت دقیق داشته باشند.

امام جمعه دیر گفت: متأسفانه بعضی اوقات در شهرداری‌ها دیده می‌شود که در قبال ساخت و ساز غیرمجاز به گرفتن مبلغی به عنوان جریمه اکتفا می‌کنند که باید از ریشه با این مسائل غیرقانونی برخورد شود.

وی تاکید کرد: باید برخوردی عبرت آمیز با متخلفین و مقصرین صورت گیرد که کسی به خود جرأت ندهد مردم را عزادار کند.

حسینی عنوان کرد: چنین اتفاق‌هایی مایه بدنامی برای نظام اسلامی و دستگاه‌ها و زمینه‌ای برای عرض اندام دشمن فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه افراد در این گونه شرایط سنجیده سخن بگویند، بیان کرد: گاهی اوقات تناقض در حرف‌ها باعث سو استفاده دشمن می‌شود.

در این آئین علاوه بر قرائت قرآن در رثای جان باختگان حادثه متروپل آبادان مرثیه سرایی و روضه خوانی توسط حجت الاسلام حقیقت برگزار شد.

دیدگاه خود را بنویسید