سر خط خبرها:

امام جمعه بوشهر: شهید ابوتراب عاشوری علمدار انقلاب اسلامی در استان بوشهر بود

فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: شهید ابوتراب عاشوری علمدار انقلاب اسلامی در استان بوشهر بود.

به گزارش فکرشهر از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح دوشنبه در مراسم درگذشت همسر شهید حجت‌الاسلام ابوتراب عاشوری از شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهید ابوتراب عاشوری علمدار انقلاب اسلامی در استان بوشهر بود.

وی بیان کرد: این شهید والامقام در هنگام پیروزی انقلاب اسلامی به دست ساواک به شهادت رسید و رژیم پهلوی اجازه نداد این شهید در بوشهر دفن شود به پیکر این شهید در چغادک دفن شد.

امام جمعه بوشهر ویژگی همسر شهید عاشوری را برشمرد و با بیان اینکه این مرحومه یک شخصیت ارزشمند، انقلابی و همراه انقلاب بود تصریح کرد: همسر شهید عاشوری در تمام صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور مهم و مؤثر داشت و در خط امام راحل و تا آخرین لحظه از عمر خود در مسیر ولایت، امام راحل و رهبر معظم انقلاب بود.

وی با اشاره به اینکه همسر شهید حجت‌الاسلام ابوتراب عاشوری در جریان مبارزات انقلاب با تمام وجود در خدمت شهید عاشوری و سایر نیروهای انقلابی بود خاطر نشان کرد: در منزل وی خدمتگزاران انقلاب، دختران مکتب فاطمیه، علما، سخنرانان و واعظان بزرگ پرورش یافته‌اند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، وظیفه همسر شهید عاشوری در عرصه مادری و تربیت فرزندان انقلابی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این مرحوم پشتوانه محکمی برای علمدار انقلاب در بوشهر و نیروهای انقلابی در این منطقه بود.

وی همسر مرحوم شهید عاشوری را روشنایی بخش جامعه دانست و اضافه کرد نفس مبارک همسر شهید عاشوری نعمت بود و کسانیکه این چنین هستند خداوند این طور از آنها پذیرایی می‌کند تا در حرم حضرت معصومه (س) مهمان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر جوهره نظام آفرینش را بر اساس صبر و استقامت دانست و بیان کرد: اگر فرهنگ صبر و مقاومت از انسان گرفته شود ایمان وی از دست می‌رود و برای زندگی خدایی مقاومت و صبر یک ضرورت است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه برای جلوگیری از ابتلاء به گناه و تخلف، مقاومت یک اصل است تصریح کرد: با بررسی زندگی اهل بیت عصمت و طهارت علیه‌السلام نشان می‌دهد صبر و مقاومت سرلوحه زندگی آنان بوده است.

وی بانوان مظهر استقامت و صبر را حضرت خدیجه (س)، فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب (س) دانست و خاطر نشان کرد: آثار به جا مانده از این ائمه طهارت علیه‌السلام مانا و جاوید است و اینکه فرهنگ در وجود همسر شهید شیخ ابوتراب عاشوری نهفته است.

دیدگاه خود را بنویسید