سر خط خبرها:

اولین پرواز اخراج اجباری پناهجویان از انگلیس به رواندا لغو شد

فکرشهر: اولین پرواز انگلیس برای اخراج اجباری پناهجویان به رواندا به دستور دادگاه حقوق بشر اروپا لغو شد.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایرنا، به گزارش رویترز، لغو پرواز اخراج پناهجویان در ساعت یازده سه‌شنبه شب پس از صدور دستورات دادگاه حقوق بشر اروپا برای جلوگیری از اخراج تعداد انگشت شماری از مهاجران در رواندا متوقف شد.

پرواز پناهجویان در حالی لغو می شود که طرح دولت انگلیس برای اعزام تعدادی از مهاجران به آفریقای شرقی مورد انتقاد مخالفان، موسسات خیریه و رهبران مذهبی قرار گرفته است که می گویند این اقدام غیرانسانی است.

لندن مدعی است که اخراج مهاجرانی که به طور غیرقانونی با عبور از کانال مانش با قایق های کوچک از اروپا وارد شده اند، از سفرهای خطرناک جلوگیری می کند و مدل کسب و کار شبکه های قاچاق انسان را در هم می شکند.

انگلیس برای اجرای طرح اخراج پناهجویان به رواندا ۱۲۰ میلیون پوند (۱۴۴ میلیون دلار) به عنوان بخشی از بودجه صندوقی به نام "صندوق تحول اقتصادی و ادغام" داده است، ضمن اینکه هزینه های عملیاتی را جداگانه پرداخت می کند.

بر اساس یادداشت تفاهم بین دو کشور، رواندا متعهد به پذیرش پناهجویان از انگلیس است. این یک برنامه پنج ساله است که هر دو طرف امکان تمدیدش را دارند.طبق این موافقت نامه، دولت انگلیس می تواند همه کسانی را که از اول ژانویه یعنی از آغاز سال میلادی جاری به طور غیرقانونی وارد کشورش شده اند، راهی رواندا کند.

دیدگاه خود را بنویسید