سر خط خبرها:

آرژانتین: هیچ کدام از خدمه پرواز ونزوئلا عضو سپاه قدس نیستند / نام یکی از آنها با نام یکی از اعضای نیروی قدس مشابهت داشت، نه بیشتر

فکرشهر: آرژانتین اعلام کرد هیچیک از ۱۹ خدمه هواپیمای باری ونزوئلا که در این کشور توقیف شده از اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران نیستند.

به گزارش فکرشهر از انتخاب و به نقل از دویچه وله، پس از آنکه هواپیمای باری ونزوئلا در آرژانتین متوقف شد و خدمه آن مورد بازرسی قرار گرفتند، پاسپورت‌های پنج خدمه ایرانی این پرواز توقیف شد.

حال وزیر امنیت آرژانتین گفته در خلال منع خروج این افراد از آرژانتین به منظور انجام تحقیقات مشخص شد که "تنها نام یکی از آنها با نام یکی از اعضای نیروی قدس مشابهت داشت و نه بیشتر".

به گزارش خبرگزاری فرانسه این فرد که "غلامرضا قاسمی" معرفی شده یکی از پنج خدمه ایرانی پرواز باری بوئینگ ۷۴۷ ونزوئلاست که هفته گذشته در بوئنوس آیرس توقیف شد.

روز سه‌شنبه ۱۴ ژوئن یک قاضی حکم داد که ۱۴ خدمه ونزوئلایی این پرواز نمی‌توانند آرژانتین را ترک کنند. این حکم پس از آن صادر شد که پلیس اتاق‌های هتل محل اقامت این افراد را مورد بازرسی قرار داد و مدارک و تلفن‌های همراهشان را توقیف کرد.

دیدگاه خود را بنویسید