سر خط خبرها:

شمار زلزله‌های کیش و چارک از ۵۰ بار گذشت/ اسکان شبانه مردم در استادیوم‌ها و پارک‌ها / آماده باش تمام واحد‌های امدادی و هلال احمر

فکرشهر: جزیره کیش و منطقه چارک در سرزمین اصلی طی دو روز اخیر بیش از ۵۰ بار لرزیده است و اگر چه منابع رسمی از نبود خسارات مالی و جانی طی این زلزله‌ها خبر می‌دهند، اما مردم هر لحظه نگران از وقوع زلزله بزرگ‌تری هستند...

فکرشهر: طی دو روز اخیر کیش و چارک در غرب هرمزگان بیش از50بار لرزیده‌اند.

به گزارش فکرشهر از فارس، جزیره کیش و منطقه چارک در سرزمین اصلی طی دو روز اخیر بیش از 50 بار لرزیده است و اگر چه منابع رسمی از نبود خسارات مالی و جانی طی این زلزله‌ها خبر می‌دهند اما مردم هر لحظه نگران از وقوع زلزله بزرگ‌تری هستند.

از کیش خبر می‌رسد که نگرانی‌ها در شب گذشته به عنوان دومین شب پس از آغاز زلزله‌های ممتد کمتر شده و بسیاری از مردم به خانه‌های خود بازگشته‌اند اما پاره‌ای دیگر نیز با دلهره در پارک‌ها، خودروها و یا در سالن‌های ورزشی، شب را صبح کردند.

به گفته مهدی مسعودی استاد زمین شناسی دانشگاه هرمزگان، احتمال وقوع زلزله بزرگ‌تر در این منطقه بسیار بسیار کم است اما با این حال باید مطالعات تکتونیکی منطقه و گسل‌های فعال وغیرفعال آن از سوی سازمان زمین شناسی مورد بررسی دقیق‌تری قرار گیرد چرا که بخش‌های جنوبی کشورمان بدلیل قرارگیری گسل‌ها در زیرآب عملا کمتر مورد پژوهش واقع شده‌اند.

همچنین به گفته مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، تمام واحدهای امدادی و اکیپ‌های هلال احمر در مناطق غربی هرمزگان در وضعیت آماده باش قرار دارند و در منطقه چارک نیز با همت مسؤولان محلی، مراکز تجمعی برای مردم در نظر گرفته شده است تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

دیدگاه خود را بنویسید