سر خط خبرها:

امام جمعه اهرم: ساماندهی فضای مجازی ضروری است

فکرشهر: امام جمعه اهرم گفت: ساماندهی و قانونمند کردن فضای مجازی ضروری است و مسئولان در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش فکرشهر از مهر، حجت الاسلام حبیب پهلو زاده در خطبه نماز جمعه این هفته اهرم با اشاره به اینکه در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی قرار داریم بیان داشت: تاریخ بشر از ابتدا تا کنون هیچ پدیده‌ای به این اندازه و در همه ابعاد وحشی و ویرانگر ندیده بود.

وی اضافه کرد: چه در تشکیل کشور آمریکا که به بومیان آنجا از سرخ پوستان و سیاه پوستان مورد نژاد پرستی و خشونت قرار می‌گیرند تا در سطح بین الملل که هیچ کشوری و هیچ نژادی و هیچ ملیتی از این تفکر در امان نبوده و نیست.

امام جمعه اهرم ادامه داد: اگر کسی تصور کند که با همراهی با کدخدا، یا با پلمپ کردن تأسیسات و یا با دست دادن و بر سر یک میز نشستن کار حل می‌شود و از اثرات این تفکر در امان خواهد بود، اشتباه ترین تصور تاریخ خواهد بود.

وی افزود: اگر کسی بخواهد این مسئله را بیازماید از ابتدای تاریخ شاهد مثال دارد تا امروز. جوان امروز به یاد بیاورد فرعونی که موسی را به عنوان فرزند خودش بزرگ کرده بود اما برای بقای تاج و سلطنت خودش؛ با لشکری گران به جنگ با موسی پرداخت.

نوکری آمریکا دستاوردی ندارد

پهلوزاده ادامه داد: آمریکا و استکبار یک قائده کلی و همیشگی دارند و آن این است که اگر در مقابل آنها مثل نوکر بودی و در راستای سیاست آنها حرکت کردی تا وقتی که قابل بهره برداری باشید موجودیت شما حفظ می‌شود اما همین‌که بدانند تاریخ مصرف کسی تمام شده او را از صحنه روزگار محو می‌کنند و کم نداشتیم کسانی که بعد از یک عمر خوش خدمتی و نوکری آمریکا مثل یک دستمال نجس شده با بدترین وضع او را حذف کردند.

وی ادامه داد: بارزترین مصداق آن خود محمدرضا پهلوی بود بعد از ۳۷ سال نوکری آمریکا بعد از فرارش از ایران حتی به آمریکا راهش نداند. مثل قذافی در لیبی که تمام پیچ و مهره تأسیسات هسته‌ای خودش را باز کرد و برای آمریکا فرستاد که خوش خدمتی بهتر از این نمی‌شد؛ اما حذف شد و به قتل رسید. مثل صدام که برای خوش خدمتی به غرب و آمریکا تمام منطقه را به آتش کشید و خون صدها هزار جوان را و صدها هزار مجروح و ویرانی و دیگر مشکلات برای ما بوجود آورد اما عاقبت توسط خود آمریکایی‌ها به درک واصل شد.

پهلوزاده خاطرنشان کرد: پس همه کسانی که در داخل و یا خارج سنگ کدخدا را به سینه می‌زنند و سبک زندگی مرتبه حیوانی و پست این نوع تفکر را تو بوق و کرنا می‌کنند، امثال این سلبریتی هایی که فضای جامعه را با تفکر متعفن آمریکایی آلوده می‌کنند بدانند که آمریکا و غرب مهد تمدن نبوده و نیست بلکه مهد توحش و دارای قانون جنگل است.

وی افزود: اینها بدانند که اگر با تبلیغات در فضای مجازی بنیان خانواده ایرانی را سست می‌کنند اولین آسیبِ تبلیغ این نوع سبک زندگیِ مرتبه حیوانی به خودشان بر می‌گردد. زندگی کردن به سبک غرب بزک شده و پذیرش قواعد آنها یعنی از بین بردن همه قواعد بشری و ظلم به همه بشر. و تنها ابزاری که می‌توانند با آن سر همه مردم دنیا را کلاه بگذارند همین حربه حقوق بشر است.

امام جمعه اهرم افزود: برای تمسخر اینچنین حقوق بشری همین بس که عربستانی که امثال خاشقچی را با اسید روانه فاضلاب می‌کند و از بین می‌برد و اسرائیلی که حق ملت‌ها را غصب کرده و آلمانی که با تولید سلاح‌های شیمیایی و آمریکا با استفاده از بمب‌های اتمی میلیون‌ها انسان را از حق حیات محروم می‌کنند این کشورها مدعی حقوق بشرند.

وی تاکید کرد: جوان امروز نباید فریب سبک زندگی غربی و رنگ و لعاب تکنولوژی آنها را بخورد. آمریکا می‌داند با توجه به گستردگی اطلاعات نمی‌شود سر جوان امروز را کلاه گذاشت اما با صنعت سینما و بازی و فضای مجازی چنان سبک زندگی غربی را به آنها قالب کرده و با رنگ و لعاب ثروت و شهوت بزک کرده که با وجود اینکه می‌بینند امنیتی در غرب وجود ندارد اما مترصد رفتن و زندگی در آنجا هستند.

وی یاد آور شد: در سالروز زدن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی که به عنوان روز افشای حقوق بشر آمریکایی است این جنایات را محکوم می‌کنیم و اعلام می‌کنیم در تقابل اسلام و استکبار با افول و حذف استکبار به طلوع خورشید ولایت عظما نزدیک خواهیم شد و ان شاء الله آینده تاریخ آینده بدون لیبرالیسم و بدون همه ایسم ها خواهد بود.

لزوم تسهیل ازدواج جوانان

پهلوزاده بیان کرد: اول ذی الحجه سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهرا سلام الله علیهما هست که با عرض تبریک این پیوند آسمانی لازم می دانم هشداری هم به خانواده‌ها داده شود که آمار طلاق و جدایی خانواده‌ها بسیار نگران کننده است.

وی تصریح کرد: لازم است خانواده‌ها نسبت به پایبندی به تعهد ازدواج و اینکه مَهریه زیاد و جهیزیه پر زرق و برق بنیان خانواده را محکم نمی‌کند و خیال نکنند مهریه زیاد عزت آور است بلکه بعضی مواقع مایه از هم پاشیدن خانواده و طلاق عاطفی خواهد شد. سن ازدواجی که بالا رفته و قادر به ازدواج نیستند خیلی از این موارد به خاطر سنت‌های غلطی است که برای این امر مقدس بدعت شده است.

امام جمعه اهرم بیان کرد: در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه با رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته قوه قضائیه نکاتی را فرمودند از جمله اینکه: د شمن نمی‌تواند بفهمد که در عالم بشر غیر از محاسبات و مناسبات سیاسی یک محاسبات و مناسبات دیگری هم وجود دارد که آنها قادر به فهم آن نیستند و آن سنت‌های الهی است که تغییر پذیر نیست و در سنت‌های الهی همه با هم برابر هستند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند مسئله مبارزه با ساختارهای فساد باید جدی گرفته بشود و با برهم زنندگان امنیت روانی مردم مثل شایعات و دروغ‌های فضای مجازی برخورد کنید.

پهلوزاه اظهار داشت: عرض می‌کنیم نمی‌دانیم مماشات در قانونمند کردن این فضا تا کی می‌خواهد ادامه داشته باشد. آقایان شورای عالی فضای مجازی چندتا مثل اتفاق ترور در مجلس و اهواز باید اتفاق بیافتد و جوانان را به خاک و خون بکشد. چند تا فراخوان هنجارشکنانه مثل شیراز باید اتفاق بیافتد تا شما بیدار شوید. چندسال باید تعیین نرخ دلار و معاملات در کانال‌های بی در و پیکر انجام بشود تا شما بیدار شوید.

وی خاطرنشان کرد: چقدر از پسران و دختران معصوم این سرزمین باید طعمه گرگ‌های فضای مجازی شوند و آبروی خانواده‌های مؤمن باید برود و مجبور به فرار از خانه و خانواده شوند و در نهایت جذب مراکز ضد دینی و به عنوان طعمه شرکت‌های تجاری بشوند.

امام جمعه اهرم اضافه کرد: فساد این موارد مثل موریانه ایمان و اعتقاد مردم را از بین می‌برد و وبال آن هم به عهده مسئولین شورای عالی فضای مجازی خواهد بود.

وی عنوان کرد: باید از صاحب خانه‌هایی که نسبت به اجاره بهای مستأجران مراعات می‌کنند و در این وضعیت اقتصادی با کمترین افزایش اجاره بها، اقدام به تمدید اجاره آنها می‌کنند تقدیر و تشکر کنیم. فردای قیامت بهترین اجر و ثواب نصیب آنها شود.

دیدگاه خود را بنویسید