سر خط خبرها:

گفتمان مهارت‌آموزی در استان بوشهر ترویج و تقویت شود

فکرشهر: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: باید با اقدامات مناسب، گفتمان مهارت‌آموزی در استان بوشهر ترویج و تقویت شود.

به گزارش فکرشهر از مهر، عبدالمجید دراهکی عصر سه‌شنبه در نشست با نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای راه میانبری برای تربیت نیروی انسانی متخصص است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش بسیار مهمی در توانمندسازی افراد، ایجاد اشتغال و فاصله‌گرفتن از فقر دارد و باید در استان بوشهر توسعه یابد.

وی اضافه کرد: مهارت‌آموزی افراد در دوره‌ها باعث می‌شود تا شرایط بهتری برای دستیابی به فرصت‌های مختلف داشته باشند و توسعه مهارت‌آموزی زمینه‌ساز دستیابی به عدالت و رفع نابرابری و فراهم سازی فرصت‌های برابر خواهد شد.

دراهکی به ظرفیت‌های آموزش فنی و حرفه ای در ۱۵ مرکز دولتی و ۲۴۰ آموزشگاه آزاد خصوصی اشاره کرد و افزود: تربیت نیروی ماهر فنی و توانمند برای پاسخگویی به نیاز بازار کار، شاه‌بیت آموزش‌های مهارتی است.

وی تصریح کرد: کم‌توجهی نسبت به این حوزه مهم عواقبی همچون کاهش ضریب بهره‌وری در تولید و نیروی کار و حتی گسترش بیکاری در میان دانش‌آموختگان مراکز آموزش عالی را در پی دارد و نیاز است در این راستان حمایت‌های همه جانبه از آموزش‌های مهارتی شود.

دراهکی بر لزوم ترویج گفتمان مهارت‌آموزی در جامعه تاکید کرد و ادامه داد: هر کشوری که به توسعه و پیشرفت دست یافته است، بر نیروی انسانی ماهر تکیه کرده است و ما نیز باید در این زمینه اقدامات لازم را داشته باشیم.

دیدگاه خود را بنویسید