سر خط خبرها:

دوقلوهای بهم چسبیده برزیلی با کمک واقعیت مجازی از یکدیگر جدا شدند+ عکس

فکرشهر: یک دوقلوی برزیلی که از سر به یکدیگر متصل بودند با کمک جراحان مستقر در انگلیس به طور موفقیت آمیز از یکدیگر جدا شدند.

به گزارش فکرشهر، انتخاب به نقل از ایندپندنت نوشت: برناردو و آرتورلیما دوقلوهای سه ساله هستند که با مغزهای بهم متصل به دنیا آمدند. آنها با رهبری جراح کودکان بیمارستان «گریت اورموند استریت» در انگلیس چند جراحی در ریودوژانیرو را پشت سر گذاشتند.

این دو قلو ۷ جراحی را پشت سر گذاشتند که ۳۳ ساعت طول کشید و فقط در دو عمل آخر حدود ۱۰۰ نفر از کادر درمان حضور داشتند.

فرایند جراحی توسط نور الاویس جیلانی از بیمارستان گریت اورمونت استریت و گابریل مفارج رییس بخش جراحی انستیتو Estadual do Cerebro Paulo Niemeyer رهبری شد. این جراحان قبل از انجام عمل روی دوقلوها، ماه ها با استفاده از واقعیت مجازی، روش های مختلف را آزمایش کردند. جیلانی این عمل جراحی را دستاوردی خارق العاده خواند.

او در این باره گفت: جداسازی موفقیت آمیز برناردو و آرتورو دستاورد خارق العاده تیم پزشکان در ریودوژانیرو و یک نمونه ایده آل از فعالیت خارق العاده است. نه تنها ما آینده ای جدید برای پسرها و خانواده شان فراهم کردیم، بلکه قابلیت ها و اعتماد به نفس برای تیم محلی ایجاد کردیم تا چنین عمل جراحی پیچیده ای را در آینده نیز با موفقیت انجام دهند. به گفته مفارج بیمارستان محل فعالیت او به مدت یک سال و نیم از دوقلو ها مراقبت کرده و جراحی آنها زندگی شان را تغییر می دهد.

دوقلوها در حال حاضر مراحل نقاهت را در بیمارستان می گذرانند و ۶ ماه از فرایند توان یابی آنها پشتیبانی می شود.

دیدگاه خود را بنویسید