سر خط خبرها:

۵۹۲ طرح در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر در دست اجرا است

فکرشهر: مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۵۹۲ طرح در شهرک‌های صنعتی این استان در دست اجرا است که پیش‌بینی می‌شود از این شمار ۶۰ واحد تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، سید حسین حسینی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اعلام کرد: از این شمار طرح در زمان حاضر ۲۱۴ مورد در مرحله نصب سوله، ۹۶ مورد در مرحله دیوار کشی و ۲۲ مورد در مرحله تجهیز و نصب ماشین‌آلات قرار دارند.

وی با اعلام اینکه تعداد ۱۴ واحد امسال به بهره‌برداری رسیده است، گفت: چند پروژه از شمار نیز در هفته دولت افتتاح می‌شود.

حسینی با بیان اینکه ۲۰ ناحیه و شهرک صنعتی در استان بوشهر وجود دارد، ادامه داد: عسلویه و جم تنها شهرستان‌های فاقد شهرک‌ صنعتی در این استان هستند.

وی اعلام کرد: مقدمات ایجاد این شهرک در شهرستان جم انجام شده و هفته دولت عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و فراهم‌سازی مقدمات راه‌اندازی شهرک صنعتی عسلویه نیز در دست اقدام است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر بیان کرد: در راستای فعالیت‌های توسعه‌ای بخش صنعت، ۱۳ خوشه صنعتی اولویت‌دار استان بوشهر شناسایی شده و امکان‌سنجی چهار خوشه نیز صورت گرفته است که در ۲ مورد مرحله پایانی خود را طی می‌کند.

حسینی افزود: دانش بنیان کردن واحدهای صنعتی فعال از دیگر برنامه ها در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر است و در این راستا تا کنون ۱۵ واحد که امکان دانش بنیان شدن داشتند شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: فرآیند اخذ مجوز فناوری برای شهرک زیست فناوری دلوار در دست اقدام است که با همکاری دانشگاه خلیج فارس انتخاب مشاور انجام شده است و در حال امکان سنجی است و پیش‌بینی می‌شود این مجوز به عنوان نخستین شهرک زیست فناوری جنوب کشور تا پایان سال گرفته شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: مقدمات توسعه شهرک صنعتی برازجان سال ۹۱ انجام شد و ارزیابی‌های زیست محیطی آن نیز به انجام رسیده بود اما به دلایلی این امر به سرانجام نرسید که با اقدامات صورت گرفته این پروژه در هفته دولت کلنگ‌زنی می‌شود.

حسینی افزود: مقدمات توسعه ۲ شهرک صنعتی بوشهر ۲ و دلوار نیز فراهم شده که پیش بینی می‌شود دهه فجر به انجام برسد.

وی با اشاره به بیان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه صنایع کوچک ایجاد کننده تحرک و اشتغال در جامعه هستند، یادآور شد: در زمان حاضر ۴۲۲ واحد در شهرک‌های صنعتی این استان بهره‌برداری شده است که اشتغالزایی آن ۶ هزار و ۱۸۵ نفر است.

حسینی اذعان کرد: از این شمار ۳۵۰ واحد فعال و ۷۲ واحد غیر فعال است که با همکاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای فعال سازی آنها تلاش می‌شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر اضافه کرد: ۱۷ واحد در تملک بانک‌ها آزاد شده و در زمان حاضر ۱۲ واحد در تملک بانک‌ها قرار دارند که ا زاین نظر وضعیت این استان در مقایسه کشوری خوب است. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با دستور رهبر معظم انقلاب به سوی ایجاد درآمد پایدار برای حوزه دین حرکت کرده است و در این راستا مجتمع بزرگ ماهی در قفس در بندر رستمی استان بوشهر اجرا و بهره برداری شد.

حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیلی افزود: این پروژه که در هفته جاری  بهره‌برداری شد با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان از محل موقوفات مبین کشور اجرا شد.

وی اعلام کرد: این مجتمع برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۳۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زایی دارد.

اسماعیلی اضافه کرد: این افتتاح نقطه شروع بود و پروژه  امکان افزایش ظرفیت تا ۱۰۰ هزار تن را نیز دارد.

دیدگاه خود را بنویسید