سر خط خبرها:
بخشدار دلوار:

موزه شهید رئیسعلی دلواری نیازمند توجه بیشتری است

فکرشهر: بخشدار دلوار گفت: موزه شهید رئیسعلی دلواری نیازمند توجه بیشتری است.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، عبدالرضا عالی‌پور عصر پنجشنبه در بازدید از موزه سردار جنوب اظهار داشت: موزه و منزل سردار جنوب شهید رئیس‌علی دلواری به‌عنوان یک نماد رشادت و استعمار سیزی در استان و کشور نیازمند توجه بیشتری است.

وی بیان کرد: برگزاری کنگره شهید رئیس‌علی در دلوار با حضور مقامات عالی رتبه کشوری می‌تواند فرصت مغتنمی جهت شناساندن فرهنگ مقاومت و شهادت مردم استان بوشهر خصوصاً تنگستان تلقی شود که در کنار آن نیز می‌توان شکوفایی، توسعه و پیشرفت بخش دلوار را نیز مورد توجه ویژه قرار داد و فضایی جهت معرفی ظرفیت‌های بخش دلوار فراهم آورد.

بخشدار دلوار بیان داشت: با توجه به برنامه‌های معین شده در کنگره چندین مراسم در موزه و سطح بخش انجام خواهد گرفت که مهمترین این برنامه سخنرانی دکتر قالیباف ریاست مجلس شورای اسلامی در این دیار و موزه و موزه شهید رئیس‌علی دلواری خواهد بود.

وی مکان موزه شهید رئیس‌علی دلواری را مکانی مقدس دانست و بیان کرد: امید است با درایت و پیگیری‌ها و قول مساعدی که مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری استان داده اند، این مجموعه در خورشان مردم و بازدید کنندگان بهسازی شده و شاهد غنای محتوایی و نیز تعمیر و بازسازی ویژه و زیبای آن باشیم.

موزه و منزل شهید رئیس‌علی دلواری نماد رشادت و استعمار ستیزی مردم قهرمان جنوب است و ضرورت دارد این موزه تبدیل به پایگاهی جهت شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت این مرز و بوم شود.

در ادامه فرآیند برگزاری کنگره شهید رئیس‌علی، بخشدار دلوار، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، شهردار و رئیس شورای اسلامی بندر دلوار از موزه سردار جنوب بازدید کردند.

دیدگاه خود را بنویسید