سر خط خبرها:

استان بوشهر دارای بیشترین نرخ اشتغال  در کشور

فکرشهر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: براساس داده های آماری از سوی مرکز آمار ایران استان بوشهر دومین استان کشور دارای بیشترین نرخ اشتغال شد و نرخ رشد اشتغال استان بوشهر از  ۳۳/۹ به ۳۵/۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش فکرشهر، مصدق کشاورزی با بیان اینکه نرخ بیکاری به بهار استان بوشهر ۷/۴ درصد اعلام شده است، افزود: سهم اشتغال در بخش های اقتصادی جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر در حوزه خدمات ۶۲/۹ درصد از شاغلین استان به خود اختصاص داده است که رتبه دوم کشوری داریم و در بخش صنعت ۲۵/۴ درصد و در بخش کشاورزی ۱۱/۷ درصد اشتغال به خود تخصیص داده است.

کشاورزی تصریح کرد: در سال جاری هدف گذاری ایجاد اشتغال برای ۳۰ هزار نفر انجام شده است که با راهبری استاندار محترم و ظرفیت های خوب ایجاد شده و تسهیلات تخصیصی به استان که منابعی بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال می باشد شاهد تحقق اهداف منظور شده خواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان بوشهر بیاند کرد: در دولت سیزدهم  در حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر اقدام  بسیار خوب و متفاوتی رقم خورد که تعهد هر دستگاه بر اساس  بصورت ریز فعالیت در هر طرح و برنامه مشخص و قابل رصد می باشد. 

مصدق کشاورزی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال کشور تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خواهند بود و داده های ثبتی به گونه ای است که مستمرا مورد نظارت ،ارزیابی و پایش قرار می گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  در پایان از تمامی کارآفرینان و افراد دارای طرح خواست به دستگاه‌های اجرائی مرتبط صادر کننده مجوز مراجعه و از تسهیلات و حمایت های منظور شده در قوانین بودجه بهره مند شوند.

دیدگاه خود را بنویسید