سر خط خبرها:

بزرگداشت روز خبرنگار توسط بسیج رسانه استان بوشهر+ تصاویر

فکرشهر: نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم امیدآفرینی در رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: حمایت از خبرنگاران و تامین امنیت شغلی این قشر تلاش‌گر ضروری است.

به گزارش فکرشهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در بوشهر اظهار داشت: حادثه کربلا یک خبر بود که به عنوان تاثیرگذارترین خبر تاریخ شناخته می‌شود و امروز آوازه آن در همه جای جهان شنیده می‌شود.

وی خبرنگاری را شغلی سخت و پیچیده خواند و اضافه کرد: در حوادث و برنامه‌های مختلف علی تلاش‌های فراوان خبرنگاران، کمتر به آنها توجه می‌شود و لازم است که نگاه بهتری به این قشر تلاشگر شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه بشر سخت به خبر نیاز دارد و رابطه خبر و بشر ناگسستنی است ادامه داد: وجود انسان با خبر عجین شده است و نقش خبرنگاران در این زمینه بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران بیش از موشک و بمب تأثیر دارند تصریح کرد: خبرنگاران با تولید و انتشار خبر می‌توانند شرایط جامعه را عوض کنند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه دشمن با تحریم اقتصادی و جنگ رسانه‌ای دنبال تأثیرگذاری بر شناخت ادراکی ما است افزود: دشمن می‌خواهد با اقدامات رسانه‌ای بر روی نسل آینده تأثیر بگذارد.

وی بیان کرد: خبرنگاران از میان هزاران خبر تعدادی را گلچین می‌کنند و در جامعه منتشر می‌کنند که می‌تواند موضوعی را بزرگ کرده و موضوعی را بی اهمیت کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه خبرنگاران باید محتوای خبری را محکم، استوار و بدون سستی به جامعه ارائه کنند گفت: خبرها باید به گونه‌ای تنظیم شود که مورد اعتماد مخاطب قرار بگیرد و مثل فضای مجازی نباشد که بخش زیادی از مطالب بدون سند و اعتبار در آن منتشر می‌شود.

وی با اشاره به بخش زیادی از التهاب‌های جامعه با برخی از خبرهای نادرست ایجاد می‌شود اظهار داشت: سیاه‌نمایی مطلق و سفیدنمایی مطلق در رسانه جایگاهی ندارد و باید واقعیت‌ها نوشته شود. انتظار است که حقیق بیان شود و نقدهای منصفانه همراه با راهکار ارائه شود.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خبر مانند یک بمب در هر جامعه اثر می‌گذارد خاطرنشان کرد: بمب به معنای این است که دل مردم را دچار اضطراب و دلهره کرده و افکار مردم را پریشان کنی و حقیقت را وارونه جلوه دهند.

وی با بیان اینکه خبرنگار باید مورد وثوق و اطمینان باشد تصریح کرد: خبرنگاران علاوه بر ابزاری که برای فعالیت رسانه‌ای مورد نیاز است، باید تعهد و تخصص داشته باشند و دارای خلاقیت و نوآوری در عرصه تولید و انتشار خبر باشند.

آیت‌الله حسینی بوشهری داشتن صداقت در عرصه خبرنگاری را مهم و تأثیرگذار دانست و ادامه داد: بیان صادقانه اخبار و انتشار اخبار مستند دارای اهمیت بالایی است.

وی تاکید کرد: خبرنگاران اگر می‌خواهند متخلفی را به جامعه معرفی کنند باید حرمت انسانی او را حفظ کنند و اگر حرمت افراد را حفظ نکنند در روز قیامت باید پاسخگو باشند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه خبرنگاران همیشه باید در میدان حضور داشته باشند افزود: قلم خبرنگار در جنگ نرم و دفاع رسانه‌ای نقش آفرین است. خبرنگار باید مراقب باشد که در جبهه دشمن بازی نکند و اجازه سوءاستفاده به دشمن ندهد.

وی با بیان اینکه خروجی کار خبرنگاران باید خدمت به این کشور، نظام، انقلاب و مردم باشد اضافه کرد: خبرنگاران باید امیدآفرین باشند و مسئولان نیز باید حمایت لازم را از خبرنگاران داشته باشند و به عنوان دیده‌بان بیدار جامعه دیده شوند.

خبرنگاران در تقویت امنیت پایدار در استان بوشهر مشارکت کنند

 فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: انتظار می‌رود که خبرنگاران در تقویت امنیت پایدار در استان بوشهر مشارکت و تلاش کنند.

سردار علی رزمجو در این مراسم اظهار داشت: خبرنگاران نقش اساسی و حیاتی در جامعه دارند و بر اساس احساس مسئولیت خود به ارسال دقیق و صحیح حقایق می‌پردازند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران در انتشار حقایق نباید هراسی داشته باشند تصریح کرد: کشف حقیقت، شناخت واقعیت‌ها و انعکاس آن در سطح جامعه اهمیت بالایی دارند که خبرنگاران در این زمینه نقش‌آفرین هستند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر خبرنگاران را دوربین حقیقت‌یاب جامعه معرفی کرد و افزود: خبرنگاران در زمینه ارتباط بین مردم و مسئولان و انعکاس خدمات و بیان مشکلات نقش و رسالت مهمی بر عهده دارند.

وی خبرنگاری را از سخت‌ترین مشاغل خواند و بیان کرد: خبرنگاران در همه صحنه‌ها و عرصه‌ها حضور دارند و اقدام به جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل و ارائه آن به جامعه می‌کنند.

سردار رزمجو تاکید کرد: خبرنگاران در راه رضای خدا و جلب رضایت‌مندی بندگان خدا در زمینه خدمات‌رسانی به مردم و جامعه تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه حرفه خبرنگاری و شخص خبرنگار همواره مورد توجه جدی قرار دارد افزود: خبرنگاران با بیان حقایق می‌توانند در راستای رفع مشکلات قدم‌های اساسی بردارند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با تقدیر از همه خبرنگاران که با سپاه و بسیج رسانه همکاری دارند افزود: امنیت پایداری در استان بوشهر داریم و انتظار می‌رود که خبرنگاران در تقویت امنیت پایدار در استان بوشهر تلاش کنند.

به گزارش فکرشهر، مراسم بزرگداشت روز خبرنگار توسط بسیج رسانه استان بوشهر با حضور جمع کثیری از خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه و مسوولان استان بوشهر برگزار شد.

دیدگاه خود را بنویسید