سر خط خبرها:

ثبت فوتی جدید در استان/ شمار بستری‌های کرونایی به ۱۱۰ نفر رسید/  آخرین آمار کرونا در ایران/ فوت ۸۳ نفر در شبانه روز گذشته 

فکرشهر: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حال حاضر ۱۱۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

به گزارش فکرشهر، حسن ملکی زاده اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته ۵۹ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بستری‌شده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر ۹ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۵ نفر در وضعیت حاد قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان گفت: امروز یک مورد فوتی ناشی از ابتلای به کرونا در استان به ثبت رسیده است.

ملکی زاده افزود: در شبانه‌روز گذشته ۴۵ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰۷ هزار و ۶۵۲ نفر در استان به این ویروس مبتلا شده‌اند که تاکنون ۲۱۹۹ نفر از هم آن‌ها به علت ابتلای به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار کرونا در ایران/ فوت ۸۳ نفر در شبانه روز گذشته 

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۶هزار و ۲۷۹ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۸۳ بیمار نیز جان باختند.

از دیروز تا امروز ۲۳ مردادماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶۲۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۹۸ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۱۷۳ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۹۴۴ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۸۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۱۴۷۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۵۳ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۴۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۱۵۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۱۱ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۸۹۲ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۶۵ هزار و ۷۵۸ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۱۱ هزار و ۴۲۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در حال حاضر ۷۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

دیدگاه خود را بنویسید