سر خط خبرها:

دادستان کل کشور درباره احتمال تبادل زندانیان با آمریکا در جریان مذاکرات احیای برجام: با برخی کشورها برای مبادله زندانیان قرارداد داریم؛ چنین قراردادی با کشوری مثل آمریکا وجود ندارد؛ ناچار باید از طریق دیپلماتیک کارها پیش برود

فکرشهر: دادستان کل کشور گفت: برای ما مهم است که ایرانیان در هرجای دنیا که هستند از حمایت قضایی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران برخوردار باشند...

فکرشهر: دادستان کل کشور گفت: برای ما مهم است که ایرانیان در هرجای دنیا که هستند از حمایت قضایی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران برخوردار باشند.

به گزارش فکرشهر به نقل از انتخاب، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه مذاکرات احیای برجام در جریان است و سخنگوی وزارت امور خارجه بارها آمادگی ایران را تبادل زندانیان با ایالات متحده را اعلام کرده است، آیا احتمال تبادل زندانی در صورت احیای برجام یا حتی عدم احیای آن وجود دارد، گفت: ما وظیفه داریم که مشکلات شهروندان خودمان در هرجای دنیا را دنبال کرده و از آن‌ها حمایت کنیم منتها روابط میان کشورها بسیار می‌تواند در این حوزه موثر باشد. سطح روابط و کیفیت روابط می‌تواند موثر باشد.

وی به ایلنا گفت: ما با کشورهای اسلامی و کشورهای همسایه و به ویژه کشورهایی که با آن‌ها در این رابطه قرارداد داریم در رابطه با رفع مشکلات ایرانیانی که در این کشورها هستند و مبادله زندانیان خیلی راحت‌تر می‌توانیم کار انجام دهیم. این روابط و قراردادها با کشوری مثل آمریکا وجود ندارد و ناچار باید از طریق دیپلماتیک کارها پیش برود.

دادستان کل کشور تاکید کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد این است که تلاش کنیم ایرانیان و شهروندان عزیز ما در هرجای دنیا که هستند از حمایت قضایی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران برخوردار باشند.

دیدگاه خود را بنویسید