سر خط خبرها:

گرامیدشت نخستین سالکوچ «نگین گتویی زاده»/ مجری پیشکسوت صدا و سیمای بوشهر: زنده یاد گتویی زاده را نخستین شهید رسانه استانی برای مقابله با کرونا می دانم + تصاویر

فکرشهر: مجری و گوینده پیشکسوت صدا و سیمای مرکز بوشهر گفت: زنده یاد نگین کتویی زاده را نخستین شهید رسانه استانی برای مقابله با کرونا می دانم و از مسئولان صدا و سیمای بوشهر انتظار داریم این حق خود را پیگیری کنند.

به گزارش فکرشهر، شاهرخ سروری در آیین گرامیداشت سالکوچ بانوی هنر و مهربانی زنده یاد نگین کتویی زاده ( بازیگر تئاتر و نابغه رادیو بوشهر) اظهار کرد: از موقعی که خبر کرونا و ابتلای 2 نفر در قم به این ویروس منتشر شد از آن لحظه تا آخرین محتوایی که گتویی زاده در رادیو یا صفحه شخصی خود ساخته تمامی آنها برای اطلاع رسانی نسبت به کرونا و موارد پیشگیرانه مرتبط با آن بوده است.

وی بیان کرد: با چنین رویکردی بدون تردید نگین کتویی زاده اکنون نخستین شهید رسانه استانی در مبارزه با کرونا است و اگر کسانی نتوانتسند احقاق این حق را کنند جای تاسف دارد.

سروری ادامه داد: این حق شبکه استان بوشهر است که ما شهید دادیم و این حق را باید بگیرند که تحقق آن نیازمند پیگیری مسئولان صدا و سیمای مرکز بوشهر است.

وی تصریح کرد: همیشه بر این باورم و همیشه از وی باعنوان شهید یاد می کنم و اکنون نیز دیر نشده و باید به عنوان یک مطالبه در حوزه فرهنگ و هنر باید تا حصول نتیجه پیگیری شود. 

سروری در ادامه با بیان خاطراتی از هنرمند فقید بوشهری اظهار کرد: "وقتی مرگ راه همه است چرا یکدیگر را دوست نداریم و از هم کینه به دل می گیریم" از گفته های ماندگار زنده یاد کتویی زاده است که باید همگان از آن برای آداب اجتماعی درس گرفته و با اطرافیان خود همواره در دوستی و تعامل باشیم و مهربانی از یکدیگر دریغ نکنیم.

آیین گرامیدشت نخستین سالکوچ نگین گتویی زاده با حضور پرشور اصحاب فرهنگ و هنر به میزبانی سالن اجتماعات صدا و سیمای مرکز بوشهر برگزار شد.

بیان صحبت‌هایی توسط منصور لاوری مدیرکل سابق صدا و سیمای بوشهر، پخش کلیپ از عباس شاهپیری هنرمند پیشکسوت و اجرا خواننده هم استانی آکا صفوی همراه با نی نوازی فرزاد داوودی (در شور دشتی) در پاسداشت  هنرمند فقید بوشهری از دیگر برنامه های شاخص این آیین نکوداشت بود.

در پایان این گردهمایی پیماند زند با بیان صحبت هایی از حضور و همدردی تمامی مردم قدردانی کرد.

حاضران در برنامه در ادامه با حضور در قطعه هنرمندان بهشت صادق بوشهر با اهداء شاخه گل و خواندن فاتحه برای زنده یاد کتویی زاده از درگاه خداوند طلب مغفرت کردند.

 

 

اشتراک گذاری:            

دیدگاه خود را بنویسید