سر خط خبرها:

امام جمعه شیراز: خواستار مدیریت اثرگذار مسئولان در فضای مجازی هستیم / صداوسیما باید به گونه‌ای عمل کند که ارزش‌های انقلابی و اسلامی در فضا‌های سیاسی لطمه نخورد

فکرشهر: امام جمعه شیراز خواستار مدیریت اثرگذار مسئولان ‌در فضای مجازی شد و گفت: در زمینه فضای مجازی باید از شعارزدگی دوری کرد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، آیت الله لطف الله دژکام در نشست با مدیران صداوسیمای فارس با بیان اینکه فارس از معدود استان‌هایی است که سخن ملی و فراملی دارد اما در چالش‌ها، قدرت رسانه‌ای آن، آنچنان که باید خود را نشان نمی‌دهداظهار داشت: روی این موضوع باید تدبیر ویژه‌ای شود و امکانات رسانه‌ای صداوسیمای فارس رشد کند و قوام یابد.

امام جمعه شیراز خواستار مدیریت اثرگذار مسئولان صداوسیمای فارس در فضای مجازی شد و تصریح کرد‌: در زمینه فضای مجازی باید از شعارزدگی دوری کرد و با همفکری، هم‌افزایی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های انسانی توانمند و فعال و امکانات مناسب، در این عرصه مهم و اثرگذار، ابتکار عمل را به دست گرفت.

آیت الله دژکام تاکید کرد: باید در عرصه رسانه از موضع انفعالی پرهیز شود و با رویکرد فعالانه، حرف خود را به مخاطب زد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از مدیرکل صداوسیمای فارس خواست برخورداری حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیه السلام از ابزار رسانه ای مستقل و فعال را در صورت امکان در دستورکار برنامه های خود قرار دهد.

نماینده مقام معظم رهبری در فارس با بیان اینکه این نگاه که صداوسیما باید تمامی جریان ها و گروه ها را به یک چشم ببیند و نقش پدری خود را ایفا کند افزود: پدر علاوه بر اینکه باید تمامی فرزندان خود را به یک چشم نگاه کند اما نباید نقش تربیتی و هدایتی خود را فراموش کند و این نقش است که وظیفه پدری را سنگین می‌کند.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه وظیفه صداوسیما تقویت ارزش ها با ظرافت های خاص خود است افزود: نگاه صداوسیما باید نگاه منطقی مبتنی بر دلیل باشد تا همه مردم احساس کنند این مجموعه در طرف خاصی قرار ندارد و بلندگوی تمام جریان هاست.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه صداوسیما نباید نرده‌بانی برای موج‌سواری جریانی خاص باشد تاکید کرد: صداوسیما باید به گونه‌ای عمل کند که ارزش‌های انقلابی و اسلامی در فضاهای سیاسی لطمه نخورد بلکه رشد کند.

مدیرکل صداوسیمای فارس هم در دیدار با بیان اینکه در دوره تحول رسانه ملی دو مولفه هویت محوری و عدالت گستری در اولویت فعالیت ها و ماموریت های صداوسیما قرار دارد افزود: تلاش می کنیم تا صداوسیمای فارس صدای مردم و تریبون نظام باشد و خدمات بخش های مختلف دولتی ، غیر دولتی و حتی مردم نهاد را بخوبی منعکس کند.

‌پهلوانیان افزود : صداوسیمای فارس هر حرکت و خدمتی که در این نظام به مردم صورت می گیرد را بخوبی منعکس خواهد کرد و به عنوان چشم بینا و ناظر مردم ، مطالبات و مشکلات شهروندان را به گوش مسووولان خواهد رساند.

مدیرکل صداوسیمای فارس تاکید کرد: نگاه ما به مجموعه استان ، نگاه دستگیری و مشفقانه است و در جاهایی که نقصان وجود دارد باید با تعامل مسوولان و همراهی مردم این مشکلات برطرف شود.

دیدگاه خود را بنویسید