سر خط خبرها:
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر:

بیش از هشت تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد

فکرشهر: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال هشت تن و ۳۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط نهادهای مسئول مبارزه با این جرم در این استان کشف شد.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایرنا، ارسطو ترکمان منش روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ۷۰ درصد کشفیات مواد مخدر استان بوشهر در حوزه آبی بوده است.

وی اظهار کرد: این میزان مواد مخدر در ۲ مسیر ترانزیتی خشکی و دریا برای مقصد استان‌های مرکزی کشور و کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس بارگیری شده بود که با هوشیاری دستگاه‌های مبارزه کننده با مواد مخدر و همکاری و پشتیبانی دستگاه قضایی استان کشف و ضبط شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر بیان کرد: از این میزان کشفیات مواد مخدر چهار تن و ۶۰۰ کیلوگرم توسط اداره کل اطلاعات، سه تن و ۱۷۱ کیلو و ۳۰۰ گرم از سوی پلیس مبارزه با مواد مخدر، ۵۶۴کیلوگرم فرماندهی مرزبانی و ۲ کیلو و ۷۰۰ گرم نیز از سوی سازمان اطلاعات سپاه کشف شده است.

ترکمان منش اظهار کرد: این میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته که هفت تن و ۳۹۲ کیلوگرم بود ۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در این مدت یکهزار و ۷۰۰ متهم مربوط به مواد مخدر در استان بوشهر دستگیر و ۱۴ باند کلان نیز در این حوزه منهدم شده است.

به گفته ترکمان منش در نیمه نخست امسال در راستای پاکسازی نقاط آلوده با دستور قضیایی  ۳۱۱ معتاد متجاهر شناسایی و با دستور قضایی جمع آوری و به کمپ‌های ترک اعتیاد تعیین شده از طرف سازمان بهزیستی معرفی شدند.

دیدگاه خود را بنویسید