سر خط خبرها:

آتش سوزی در منابع طبیعی استان بوشهر کاهش یافت

فکرشهر: فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی این استان در سال جاری از لحاظ تعداد و وسعت به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ و ۹۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایرنا، سرهنگ فیض الله رزمجو افزود: ۱۴ هکتار و ۶۳۷ مترمربع از مراتع و عرصه‌های طبیعی استان بوشهر از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب سه فقره دچار آتش سوزی شد، این در حالی است که در سال گذشته سطح آتش سوزی منابع طبیعی ۸۸۶ هکتار در قالب هفت فقره ثبت شده بود. 

رزمجو، کاهش بارش‌ها، تهیه و نصب علائم هشدار دهنده در مناطق بحرانی حریق، برگزای نشست‌های ستاد بحران، ارائه آموزش‌ها و هشدارهای لازم به مرتعداران، تامین ابزار لازم برای خاموش کردن آتش از جمله دمنده و استفاده از ابزار نوین در مهار آتش را از جمله عوامل کاهش حریق در عرصه‌های طبیعی استان بوشهر عنوان کرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از مردم خواست هرگونه وقوع آتش سوزی و تجاوز به عرصه‌های طبیعی و مراتع این استان را از طریق سامانه ۱۳۹ و  شماره ۱۵۰۴ به اداره‌های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های این استان اطلاع رسانی کنند.

رزمجو، در باره قاچاق چوب و زغال در استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال ۲۲ فقره محموله قاچاق چوب و زغال در این استان کشف و ضبط شد که از میزان ۱۵ محموله به وزن ۳۶.۵ مترمکعب چوب و هفت محموله به وزن یکهزار و ۸۴۲ کیلو زغال بوده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر یادآور شد: سال گذشته ۲۳ محموله چوب به وزن ۷۸.۴ مترمکعب و سه محموله زغال به وزن ۹۰۰ کیلو به صورت قاچاق در استان بوشهر کشف و ضبط شد.

دیدگاه خود را بنویسید