سر خط خبرها:

عشایر استان بدرقه شدند

فکرشهر: مدیر کل امور عشایر استان بوشهر از حضور  30 هزار نفر عشایر در استان بوشهر در شهرستان‌های دشتستان، دشتی، تنگستان، دیر، جم و دیلم خبر داد.به گزارش فکرشهر، علی ابراهیمی در مراسم بدرقه کوچ ییلاقی عشایر استان بوشهر اظهار داشت: عشایر بیش از 7 ماه از سال را در مناطق قشلاقی استان بوشهر به سر می‌برنند و در این مدت آن ها  مشغول به تولیدات خود هستند.وی افزود: در این مدت پنج هزار و 200 خانوار عشایر  قشلاق خود را در  640 هزار هکتار از استان سپری کردند.

فکرشهر: مدیر کل امور عشایر استان بوشهر از حضور  30 هزار نفر عشایر در استان بوشهر در شهرستان‌های دشتستان، دشتی، تنگستان، دیر، جم و دیلم خبر داد.

به گزارش فکرشهر، علی ابراهیمی در مراسم بدرقه کوچ ییلاقی عشایر استان بوشهر اظهار داشت: عشایر بیش از 7 ماه از سال را در مناطق قشلاقی استان بوشهر به سر می‌برنند و در این مدت آن ها  مشغول به تولیدات خود هستند.

وی افزود: در این مدت پنج هزار و 200 خانوار عشایر  قشلاق خود را در  640 هزار هکتار از استان سپری کردند.

وی افزود: عشایر استان بوشهر سالانه شش هزار و 500 تن گوشت قرمز، 14 هزار تن سایر فرآورده‌های دامی و 30 هزار متر مربع انواع دست بافت‌ها و 12 هزار تن محصولات باغی و زراعی تولید می کنند که نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارند.

ابراهمی یادآور شد: خانوارهای کوچ‌رو 7 ماه از سال را در مراتع و مناطق قشلاقی استان بوشهر به دامپروری و کشاورزی مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه سالانه 640 هزار هکتار از مراتع و عرصه‌های منابع طبیعی استان بوشهر در اختیار عشایر است خاطر نشان کرد: در سال گذشته 36 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار ملی و استانی به این حوزه اختصاص یافت  که تاکنون 70 درصد این اعتبارات هزینه شده است.

منبع:مهر