سر خط خبرها:

آیت الله مکارم شیرازی: در این قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است / کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت کالا‌ها مردم را به شدت آزار می‌دهد / باید با کار فرهنگی مسأله‌ی حجاب را حل کرد، نه با فشار

فکرشهر: آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت کالاها مردم را به شدت آزار می‌دهد گفتند: با توجه به افزایش درآمدهای دولت، مردم انتظار دارند که در سفره های خود آن را احساس کنند

 به گزارش فکرشهر به نقل از حوزه، آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تلاش دولت در حل مشکلات کشور گفتند: امروز کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت کالاها مردم را به شدت آزار می‌دهد.

ایشان افزودند: با توجه به افزایش درآمدهای دولت، مردم انتظار دارند که در سفره‌های خود آن را احساس کنند.

معظم له با اشاره به اینکه برخی از تجار و کسبه از بالارفتن قیمت ارز سوء استفاده می‌کنند، بیان کردند: باید دولت نظارت کاملی بر بازار داشته باشد، به محض افزایش نرخ دلار، برخی از کسبه با اینکه اجناس را به نرخ ارز پایین تهیه کردند، ولی به قیمت روز محاسبه کرده و می‌فروشند که واقعاً بی‌انصافی است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی دریافت سود توسط نظام بانکی کشور و ورود گسترده‌ کالا به صورت قاچاق را از دیگر مشکلات سیستم اقتصادی دانسته که باید دولت نسبت به اصلاح آن اهتمام ویژه داشته باشد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث اخیر در کشور اشاره کرده و افزودند: در این قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است که می‌بایست برنامه‌ریزی بهتری می‌شد.

معظم له افزودند: در طرف مقابل برخی توطئه‌گران یا افراد فریب‌خورده نیز اقدام به آتش‌زدن و تخریب و ریختن خون بی‌گناهان می‌کنند که باید با جدیت با آن مقابله شود، البته باید برای انتقادها گوش شنوا داشت و موقعیت مناسبی برای اظهار صحیح آن فراهم کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در مسأله‌ی حجاب نیز گفتند : باید با کار فرهنگی مسأله‌ی حجاب را حل کرد، نه با فشار.

ایشان در پایان این دیدار خبررسانی سریع و به موقع را از اولویت‌های مهم دولت برشمرده و خواستار تقویت آن شدند.
در ابتدای این دیدار دکتر مخبر گزارشی از وضعیت کشور و عملکرد دولت ارائه داد.

دیدگاه خود را بنویسید