سر خط خبرها:

امیرعبداللهیان به وزیر خارجه هلند: بی تردید اغتشاشگران طبق قوانین قضایی کشور به عدالت سپرده می‌شوند / تلاش برای تحریک جوانان و زنان ایرانی از سوی برخی مقامات غربی به گسترش خشونت ها در ایران منجر شد

فکرشهر: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و "ووپکه هوکسترا" وزیر امور خارجه هلند در یک گفتگوی تلفنی، به تبادل نظر در خصوص موضوعات مورد علاقه پرداختند.

به گزارش فکرشهر از انتخاب، وزیر امور خارجه ایران با اشاره به پیشینه چهار صد ساله روابط میان ایران و هلند، بر ضرورت افزایش همکاری ها و گسترش روابط دوجانبه تاکید کرد.

دکتر امیر عبداللهیان در ادامه از استانداردهای دوگانه کشورهای غربی در قبال موضوع حقوق بشر و زنان و مواضع مداخله جویانه آنها در قبال مسائل داخلی ایران انتقاد کرد و افزود، تلاش برای تحریک جوانان و زنان ایرانی از سوی برخی مقامات و محافل غربی و استفاده ابزاری از رسانه ها به این منظور، اقدامی غیر سازنده در عرصه دیپلماتیک بود که به گسترش خشونت ها و اقدامات تروریستی در ایران منجر شد.

وزیر امور خارجه ایران افزود: بی تردید اغتشاش گران و عاملان ترور و خشونت و بکارگیری سلاح گرم و سرد علیه پلیس و امنیت جامعه، طبق قوانین قضایی کشور به عدالت سپرده می شوند.

وزیر امور خارجه هلند نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن اشاره به چهار قرن روابط مثبت و تاریخی میان ایران و هلند و همچنین گفتگوهای سازنده اخیر میان وزاری خارجه دو کشور در حاشیه هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، ارتقای روابط کنسولی برای رفع مسائل مربوط به اتباع دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

ووپکه هوکسترا از حسن نظر همتای ایرانی خود برای حل و فصل مسائل مربوط به یک تبعه هلندی و تداوم گفت و گوها و دیدارها برای گسترش روابط دو جانبه قدردانی کرد.

دیدگاه خود را بنویسید