سر خط خبرها:

سخنگوی قوه قضائیه: یک جنبه از حوادث اخیر انحراف افکار است؛ قوه قضائیه در آزمون بزرگی در این خصوص قرار دارد / از مردم می‌خواهیم ما را در ادای تکالیفمان پشتیبانی کنند

فکرشهر: سخنگوی قوه قضائیه گفت: حماسه نهم دیماه مردم ایران، محور وحدت مردم حول ولایت فقیه است و ثابت کرد که مردم در دفاع از ارزش‌های انقلاب با هیچ کس تعارف ندارند.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، مسعود ستایشی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین که مصلای صاحب‌الزمان (عج) این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: یکی از توصیه‌های مهم رهبر معظم انقلاب، توجه ویژه به جهاد تبیین است که یکی از جنبه‌های این جهاد، تبیین حوادث مختلف تاریخی در کشوراست.

وی افزود: ما باید در حوزه جهاد تبیین، حوادثی همچون ۱۵خرداد سال ۴۲ و ۹ دی سال ۸۸ مردم ورامین را برای آیندگان به رشته تحریر در آوریم تا آیندگان بدانند که این نظام به واسطه خون چه عزیزانی به دست آمده است.

ستایشی تصریح کرد: در نهم دیماه سال ۸۸ ملت ایران نشان دادند که جایگاه ولایت و رخداد بزرگ عاشورا از چه ارزشی برای آنان برخوردار است و ثابت کردند که در حوزه دین و ولایت فقیه، با هیچ کسی تعارف ندارند، وقتی ملت احساس کردند که دشمن تلاش دارد ارزش‌های الهی و انقلابی آنان را تهدید کند، با تمام قدرت و توان به میدان آمدند.

وی تأکید کرد: در اصل نهم دیماه ، روز دفاع از خاندان عصمت و طهارت، قانون اساسی و ولایت فقیه است.

وی با اشاره به هتک حرمت دشمنان و فتنه گران به حماسه عاشورای حسینی گفت: عشق مردم به حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و کیان نظام جمهوری اسلامی ایران به حضور حماسه ساز آنان منجر شد و به دشمنان درس عبرت آموز داد که مردم در دفاع از ارزشی‌های انقلاب و اسلام با هیچ کس تعارف ندارند.

سخنگوی قوه قضائیه حرکت مردم در یوم الله ۹دی را محور وحدت دانست و افزود: تعرض دشمنان به قوانین و مقدسات کشور امام زمان(عج) تعرض به حقوق ملت بوده و هست، بعضی حرکات ظلم به دستگاه قضایی و حاکمیت است و ما در دستگاه قضایی بطور جدی و طبق قانون اساسی در برابر این تعرضات محکم و قاطعانه ایستادگی می‌کنیم.

شهید سلیمانی نماد مبارزه با استکبار جهانی است

ستایشی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی نماد مبارزه با استکبار جهانی است و رشادت ایشان باعث دلگرمی کشورهای مقاومت شده بود، تاثیر گذاری ایشان در این فرآیند، پر شتاب و بالنده بود و شهادت ایشان صریحترین نقض حقوق بین المللی است که نشان می‌دهد که حقوق بشر از منظر آمریکا و اروپا فقط حرف و است و به آن عمل نمی‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: ظلمی که دشمنان در شهادت حاج قاسم سلیمانی کردند در ذهن مردم آزادیخواه جهان فراموش نمی‌شود و قطعا پیگیری پرونده شهادت ایشان حق یک ملت در مساله حقوق بشر است.

وی گفت: ما عَلَم خونخواهی شهید سلیمانی را برداشته ایم و تا احقاق حق ایشان ساکت نخواهیم نشست، مکتب شهید سلیمانی زیر بار بی عدالتی نخواهد رفت و اگر از سوی قدرت های زورگو ستمی برای ملت روا می گیرد قوه قضائیه وظیفه دارد تا تجلی و تبلور عدالت مبارزه کند.

قوه قضائیه در آزمون بزرگی قرار دارد

ستایشی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث اخیر در کشور بیان داشت: خنجر برداشتن و نماد حرکت داعش شدن علیه انسان های بیگناه و مظلوم، تنها یک بُعد از شبکه‌های تروریستی بین المللی علیه ما ایران بود، جنبه دیگر حوادث اخیر انحراف افکار است که از مدت ها قبل صورت گرفته است، قوه قضائیه در آزمون بزرگی در این خصوص قرار دارد و از ملت می خواهیم در پایش و نظارت خود، ما را در ادای تکالیفمان هدایت، نظارت و پشتیبانی نماید.

وی همچنین با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: شخصیت ایشان نه در ُبعد زن بودن که در بُعد انسان بودن ایشان جلوه گر است ، شخصیت حضرت زهرا(س) در ابعاد سیاسی و اجتماعی به عنوان شخصیت ممتاز جلوه گری دارد و همگان می توانند از زندگی ایشان برای زندگی دنیوی و اخروی درس بگیرند.

ستایشی شخصیت زن را فراتر از مادر بودن دانست و افزود: زنان عالم با الگوگیری از شخصیت های اجتماعی و سیاسی حضرت زهرا(س) می توانند مدعیان حقوق بشر را با خصوصیت بزرگ زن مسلمان آشنا نمایند.

سخنگوی قوه قضائیه با تقدیر از نقش مردم انقلابی روامین در تاریخ گفت: شهر ورامین دیار ۱۵خرداد و مبدا حرکت نهضت اسلامی است، مبدا حرکتی که از آن تاریخ شروع و به یوم الله ۹دی در سال ۸۸ منجر شد و برگ زرینی در تاریخ سراسر افتخار این دیار رقم زد.

ستایشی افزود: امام خمینی(ره) در سخن گهر بار خود، مردم ورامین را دارای حق ویژه نسبت به تاریخ انقلاب دانستند و این پیام بر ارزش های این شهر و مردم صحه گذاشته است، این شهر نه تنها فخر استان تهران است بلکه مایه مباهات ایران اسلامی است.

دیدگاه خود را بنویسید