سر خط خبرها:

افزایش ۴۵ درصدی صادرات از گمرکات استان بوشهر

فکرشهر: ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: طی ۱۰ ماهه سال جاری، ۱۱.۵ میلیارد دلار کالا از مبادی گمرکات این استان صادر شده که از لحاط ارزش کالا، شاهد افزایش 45 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هستیم.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایرنا، علی سلیمانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در طی همین مدت، میزان صادرات کالا از بنادر استان بوشهر از نظر وزنی افزایش هشت درصدی نشان می دهد.

وی افزود: محصولات پتروشیمی، مواد معدنی، انواع آبزیان، سبزی و صیفی‌جات بیشترین کالاهایی بوده که طی این مدت از بنادر استان بوشهر صادر شده است.عمده محصولات صادراتی استان بوشهر شامل است.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر تصریح کرد: چین، امارات متحده عربی، هندوستان، آفریقای جنوبی، ترکیه، پاکستان، موزامبیک، نیجریه، تایلند، سودان و برخی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مقصد صادراتی کالاهای ایرانی بوده است.

سلیمانی یادآور شد: در طی این ۱۰ ماه امسال، زمینه ترخیص ۱.۶ میلیارد دلار کالا وارداتی از گمرکات استان بوشهر فراهم شده که از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۲۶ و و از لحاظ ارزشی ۴۴ درصد افزایش یافته است.

دیدگاه خود را بنویسید