سر خط خبرها:
مدیرکل تعاون استان بوشهر خبر داد:

طرح‌های اشتغال‌زایی در بوشهر نظارت می‌شوند

فکرشهر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: نظارت میدانی بر فعالیت‌ها و طرح‌های اشتغال زایی در این استان با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایسنا، مصدق کشاورزی سه‌شنبه ۴ بهمن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور، ضمن نظارت بر طرح‌های اشتغال در سه مرحله پیامکی، تلفنی و میدانی، صحت سنجی اشتغال ایجاد شده را انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: در حال حاضر دبیرخانه شورای عالی اشتغال مسئولیت نظارت بر طرح‌های اشتغال کشور را برعهده دارد و مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال نیز ذیل دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال است که وظیفه ایجاد هماهنگی میان سطوح مختلف نظارتی اعم از پیامکی، تلفنی و میدانی را دارد و متولی اصلی نظارت عملیاتی اجرای برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: نظارت در سه مرحله «صحت‌سنجی پیامکی»، «صحت‌سنجی تلفنی» و «نظارت میدانی» صورت می‌گیرد و مهمترین بخش نظارت اشتغال، مرحله نظارت میدانی است که در پنج سطح انجام می‌شود.

کشاورزی ادامه داد: صحت سنجی پیامکی اینطور است که پس از ثبت اشتغال متقاضی در سامانه رصد، در قالب پیامک به فرد اطلاع رسانی خواهد شد. فرد پس از دریافت پیامک با ورود به سامانه استعلام به آدرس job.mcls.gov.ir وضعیت شغلی مربوط به خود را مشاهده خواهد کرد. در صورت وجود مغایرت در اطلاعات فرد به صورت خود اظهاری، هر گونه مغایرت را در این سامانه ثبت خواهد کرد. اعتراض به کاربر دستگاه اجرایی و مدیر شهرستان ارسال خواهد شد و پس از اصلاح به مرحله تماس ارسال خواهد شد. 

وی در خصوص صحت سنجی تلفنی تصریح کرد: به تمام طرح‌های ثبت شده در سامانه رصد اشتغال توسط اپراتور تلفنی تماس گرفته می‌شود و نسبت به صحت اطلاعات ثبت شده پرسش‌هایی مطرح می‌شود. در صورت ثبت اعتراض، عدم اجرای طرح و یا مغایرت پرونده به کاربر ثبت کننده دستگاه اجرایی مربوطه جهت بررسی ارسال خواهد شد. مرکز تماس شرکت پیمانکار موظف است کلیه طرح‌ها را دو بار در فاصله زمانی مشخص، به صورت تلفنی نظارت کند. 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در خصوص نظارت میدانی هم عنوان کرد: پس از صحت سنجی تلفنی، فرایند صحت سنجی حضوری با حضور ناظر فنی در محل طرح توسط اپلیکیشن سانار انجام می‌شود.

کشاورزی ادامه داد: ثبت آمار اشتغال ایجاد شده توسط دستگاه‌ها در سامانه رصد از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که معیار ارزیابی اشتغال ایجادی خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید