سر خط خبرها:
رئیس شبکه بهداشت دیر:

علت ۱۲ درصد مرگ‌های شهرستان دیر سرطان است

فکرشهر: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: حدود ۱۲ درصد مرگ‌ومیرها در شهرستان دیر ناشی از سرطان است.

به گزارش فکرشهر، عباس آدمیت نسب در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیماری سرطان یکی از سه علل اصلی مرگ‌ومیر در شهرستان دیر است.

وی گفت: ۱۲ درصد مرگ‌ومیرها در شهرستان دیر ناشی از ابتلا به بیماری سرطان است که بسیاری از انواع آن با خود مراقبتی قابلیت غربالگری دارند و تعدادی نیز با انجام آزمایش می‌توان تشخیص به‌موقع داد.

آدمیت نسب بابیان اینکه سرطان ریه بیشترین علت مرگ میر بیماران سرطانی در شهرستان دیر است گفت: طبق بررسی‌های آماری سال گذشته سرطان ریه با ۹ مورد مرگ‌ومیر و درصد فراوانی ۲۲ درصد بیشترین علت مرگ‌ومیر بیماری‌های سرطانی بوده است که پس‌ازآن سرطان سیستم عصبی مرکزی و مننژ با ۱۷ و ۸ دهم درصد و سرطان معده با ۱۴.۶ درصد در رتبه بعدی قرار دارند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به آمار ۴۱ نفری فوت ناشی از سرطان در سال گذشته گفت: به‌طور میانگین هر ماه سه نفر بر اثر بیماری سرطان در شهرستان دیّر جان خود را از دست داده‌اند.

آدمیت نسب تصریح کرد: عادت‌های نادرست غذایی یکی از عوامل به وجود آمدن انواع سرطان در انسان است که می‌توان با استفاده از میوه و سبزی‌های تازه، مصرف و استفاده از چربی‌های اشباع نشده در برنامه غذایی، فعالیت منظم بدنی و ورزش و همچنین عدم استفاده خودسرانه از داروها، میزان ریسک ابتلا به سرطان را کاهش داد.

دیدگاه خود را بنویسید