سر خط خبرها:

ادعای وزیر دفاع امریکا:‌ ایران و متحدانش در دوران ریاست جمهوری بایدن ۸۳ بار به مواضع آمریکا حمله کرده‌اند

فکرشهر: لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده می‌گوید از زمان آغاز ریاست جمهوری جو بایدن، ایران و شبهنظامیان متحدش ۸۳ بار به مواضع نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه حمله کرده‌اند...

فکرشهر: آستین لوید، وزیر دفاع ایالات متحده می‌گوید از زمان آغاز ریاست جمهوری جو بایدن، ایران و شبه نظامیان متحدش ۸۳ بار به مواضع نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه حمله کرده‌اند.

به گزارش فکرشهر به نقل از انتخاب، لوید که سه‌شنبه در پاسخ به سوال تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه صحبت می‌کرد، گفت که ایالات متحده در پاسخ به این حملات چهار بار علیه گروه‌های نیابتی ایران در منطقه دست به عملیات زده است.

او این سخنان را در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا بیان کرد.

روزنامه آمریکایی نیویورک ‌تایمز سه‌شنبه در گزارشی نوشت جنگنده‌های آمریکایی جمعه آماده بودند تا دور دومی از حملات تلافی‌جویانه را علیه گروه‌های شبه‌نظامی مرتبط با ایران انجام دهتد، اما تصمیم کاخ سفید بر خودداری از آن بود.

پنجشنبه گذشته حمله‌ای پهپادی در شمال شرق سوریه، که به گفته آمریکا «منشاء مرتبط با ایران» داشت، به کشته شدن یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی و زخمی شدن شش آمریکایی دیگر منجر شد.

پس از آن لوید آستین وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که با فرمان جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، «تاسیسات گروه‌هایی که با ایران مرتبط هستند» در سوریه هدف حملات هوایی «دقیق» قرار گرفتند.

دیدگاه خود را بنویسید