سر خط خبرها:

آغاز برداشت خربزه و هندوانه در دشتی

فکرشهر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: کار برداشت خربزه و هندوانه از سطح یکهزارو 500 هکتار دراین شهرستان آغاز شده است.به گزارش فکرشهر، امرالله احمدی در گفت وگو با ایرنا افزود: کاربرداشت محصول بهاره خربزه وهنداونه در دردشتی تا نیمه اول خرداد ادامه خواهد داشت.وی اضافه کرد: کشت محصول خربزه وهندوانه شهرستان دشتی از آذر سال گذشته و به صورت زیر پلاستیک در مناطق دشت پلنگ، دشت لاورشرقی، کاکی وشنبه انجام شد.

فکرشهر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: کار برداشت خربزه و هندوانه از سطح یکهزارو 500 هکتار دراین شهرستان آغاز شده است.

به گزارش فکرشهر، امرالله احمدی در گفت وگو با ایرنا افزود: کاربرداشت محصول بهاره خربزه وهنداونه در دردشتی تا نیمه اول خرداد ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: کشت محصول خربزه وهندوانه شهرستان دشتی از آذر سال گذشته و به صورت زیر پلاستیک در مناطق دشت پلنگ، دشت لاورشرقی، کاکی وشنبه انجام شد.

احمدی بیان کرد: با توجه به میانگین برداشت 25 تن درهکتار پیش بینی می شود بیش از37هزار500 تن خربزه، هندوانه، شمام و طالبی در این شهرستان تولید و به بازارهای مصرف استان بوشهر و استان های همجوار از جمله فارس، اصفهان، تهران وتبریز عرضه شود.

وی ادامه داد: انواع محصولات جالیزی هرسال در دو فصل بهار و پاییز در مزارع کشاورزی شهرستان دشتی برداشت می شود که بخش عمده ای از نیاز بازار استان بوشهر و استان های همجوار را تامین می کند.