سر خط خبرها:

سالاری: افزایش تعرفه گمرکی برنج برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی است

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: افزایش تعرفه برنج که نارضایتی سرمایه‌گذاران را در پی داشته یک موضوع ملی است و این افزایش تعرفه برای حمایت از کشاورزان داخلی تولید کننده برنج است.به گزارش فکرشهر، مصطفی سالاری صبح امروز در چهارمین نشست مشترک دولت و  شورای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان بوشهر اظهار داشت: اتاق بازرگانی باید با ایجاد یک سیستم اطلاعاتی زمینه اطلاع‌رسانی اقدامات صورت گرفته را برای ذی نفعان خود فراهم کنند.

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: افزایش تعرفه برنج که نارضایتی سرمایه‌گذاران را در پی داشته یک موضوع ملی است و این افزایش تعرفه برای حمایت از کشاورزان داخلی تولید کننده برنج است.

به گزارش فکرشهر، مصطفی سالاری صبح امروز در چهارمین نشست مشترک دولت و  شورای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان بوشهر اظهار داشت: اتاق بازرگانی باید با ایجاد یک سیستم اطلاعاتی زمینه اطلاع‌رسانی اقدامات صورت گرفته را برای ذی نفعان خود فراهم کنند.

استاندار بوشهر بیان داشت: ادارات گمرک، بنادر و دریانوری باید با ارائه خدمات در روزهای پنج شنبه و همچنین با کار کردن دو شیفت در سایر روزها شرایط لازم برای تسهیل امور مربوط به سرمایه‌گذاران فراهم کنند.

وی با تاکید بر برداشتن موانع پیش روی سرمایه‌گذاران بیان داشت: در صورت اجرای ساعت سرویس دهی با مدل شهید رجایی بدون شک موجبات رضایت هرچه بیشتر سرمایه گذاران فراهم می‌شود.

سالاری بیان داشت: منطقه ویژه اقتصادی نیز باید با انجام تدابیر لازم فرایندهای زمان‌بر را از پیش روی سرمایه‌گذاران بردارد تا رونق هر چه بیشتر فعالان اقتصاد فراهم شود.

استاندار بوشهر یادآور شد: نظر منفی گمرک کشور به بوشهر فقط مربوط به دستگاه‌های دولتی نمی‌شود بلکه این موضوع با حوزه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز ارتباط مستقیم دارد و آنها نیز باید به نوبه خود در بهبود وضعیت کنونی تلاش کنند.

وی در ارتباط با برون‌سپاری خدمات گمرکی نیز اضافه کرد: به دلیل حاکمیتی بودن برخی امور گمرکی انجام برون سپاری وجود ندارد ولی اداره گمرک بوشهر می‌تواند قسمتی از امور که قابل برون سپاری هستند را برون سپاری کند.

سالاری بیان داشت: افزایش تعرفه برنج که نارضایتی سرمایه‌گذاران را در پی داشته یک موضوع ملی است و این افزایش تعرفه برای حمایت از کشاورزان داخلی تولید کننده برنج است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه فضای دستگاه‌های مرتبط با امور سرمایه گذاران نسبت به گذشته بهبود داشته خاطر نشان کرد: باید سعی شود تا سخت‌گیری‌های بی مورد نیز در این زمینه برداشته شود.

سالاری در ارتباط با کندی و مشکلات سرعت اینترنت که گریبان‌گیر سرمایه‌گذاران شده است افزود: با تلاش‌های صورت گرفته افزایش پهنای باند در دو مرحله با ظرفیت 20 درصدی و 30 درصدی انجام شده است و انتظار می‌رود با پیگیری‌های که صورت می‌گیرد این مشکل نیز برطرف شود.

وی در ارتباط با سفر تجار ترکیه بیان کرد: با توجه به تجربه اندک سفرهای این چنینی به بوشهر دستگاه‌های اجرایی نهابت همکاری را داشته باشند تا نارسایی‌ها به حداقل برسد.