سر خط خبرها:

بدشانس‌ترین برندگان تاریخ + تصاویر

فکرشهر: برنده شدن در قرعه‌کشی یعنی اینکه شانس به شما روی آورده و صاحب پول زیادی شده‌اید؛ اما اگر پیروز شوید و طعم آن را نچشید، چه حسی دارد؟\n\nبه گزارش فکرشهر، «فرادید» با این مقدمه، به ماجرای چند مورد از این نمونه‌ها اشاره کرده است.\n\nقتل توسط خواهر زن\n\nجفری دامپیر در فقر و تنگدستی بزرگ شد و از تمام امکانات لوکس زندگی محروم بود. شانس اما در سال 1996 به جفری رو کرد و او برنده 20 میلیون دلار پول نقد در قرعه‌کشی ایالت ایلینوی شد.

فکرشهر: برنده شدن در قرعه‌کشی یعنی اینکه شانس به شما روی آورده و صاحب پول زیادی شده‌اید؛ اما اگر پیروز شوید و طعم آن را نچشید، چه حسی دارد؟

\n\n

به گزارش فکرشهر، «فرادید» با این مقدمه، به ماجرای چند مورد از این نمونه‌ها اشاره کرده است.

\n\n

قتل توسط خواهر زن

\n\n

جفری دامپیر در فقر و تنگدستی بزرگ شد و از تمام امکانات لوکس زندگی محروم بود. شانس اما در سال 1996 به جفری رو کرد و او برنده 20 میلیون دلار پول نقد در قرعه‌کشی ایالت ایلینوی شد.

\n\n

دامپیر و همسرش کریستال تصمیم گرفتند تا با این پول یک شرکت تولید ذرت بو داده در تامپای فلوریدا تأسیس کنند. او با ثروتی که به دست آورده بود، به شدت بخشنده هم شده بود و مرتب به دوستان، خانواده و اطرافیانش کمک می‌کرد، زیرا می‌دانست زندگی در فقر چه مشکلاتی دارد.

\n\n

\n\n

دامپیر به ویکتوریا جکسون، خواهر کریستال و نامزد او یک دستگاه آپارتمان هدیه داد. دامپیر با ویکتوریا رابطه داشت. به همین دلیل، ویکتوریا و نامزدش ناتانیِل تصمیم گرفتند تا اموال دامپیر را سرقت کنند. پس از اینکه ویکتوریا و ناتانیل دستان دامپیر را بسته بودند، ناتانیل به ویکتوریا دو انتخاب داد: «یا به او شلیک کن، یا خودم به تو شلیک خواهم کرد.»

\n\n

ویکتوریا زندگی خودش را بر زندگی دامپیر ترجیح داد و دامپیر به ضرب گلوله کشته شد. مدتی بعد هر دوی آن‌ها دستگیر و محاکمه شدند.

\n\n

\nنوجوانی که قرعه کشی را برد اما منزوی شد

\n\n

استوارت دانلی در سال 1997 تنها 17 سال داشت و در حال گذراندن دوره داروسازی بود. او در آن سال با نوشیدن یک کوکاکولا پیروزی خودش را جشن گرفته بود. جسد او 13 سال بعد در خانه‌اش در بویتل بریجِ اسکاتلند یافت شد. او آن خانه را با پول خودش خریده بود و با پدرش دنی در آن زندگی می‌کرد. گفته می‌شود که مرگ او طبیعی بوده است.

\n\n

\n\n

در سال 2011 پدر استوارت از دنیا رفت و او به یک آدم کاملا منزوی تبدیل شد. او خودش نیز اعتراف کرد که به ندرت از خانه خارج می‌شود و در طول روز از جز چند کار معمولی، هیچ کاری انجام نمی‌دهد.

\n\n

استوارت در مصاحبه‌ای در سال 2003 گفت که برنده شدن در قرعه‌کشی در سنین پایین باعث شد تا او زندگی معمولی نداشته باشد.

\n\n

\nزنی که برنده شد اما زیر ماشین رفت

\n\n

دبورا مک دونالد، 47 ساله و اهل کریستال راکِ اوهایو، در سال 2010 مبلغ 5520 دلار را در قرعه‌کشی برد. او تصمیم گرفت که با این پول برای خودش و شوهرش حلقه ازدواج بخرد. پس از آن، او تصمیم گرفت تا با پای پیاده به یک کافه محلی برود و برای خودش جشن بگیرد. او اما در طول مسیر با یک خودرو تصادف کرد و جانش را از دست داد.

\n\n

\n\n

مردی که با خوراندن سم کشته شد

\n\n

در ژوئن 2012، مرگ ناگهانی یکی از ساکنان شیکاگو به نام اوروج خان ثبت شد. قرار بود که او به محل قرعه‌کشی برود و جایزه 425 هزار دلاری‌اش را بگیرد. در آن زمان گفته می‌شد که او به دلیل طبیعی جانش را از دست داده است. یک سال و نیم بعد اما مشخص شد که او به دلیل خوردن سیانور کشته شده است. پلیس شیکاگو پرونده مرگ اوروج خان را به عنوان قتل پیگیری می‌کند؛ گرچه هنوز سرنخی به دست نیامده است. جایزه او البته به خانواده‌اش رسید.

\n\n

\n\n

او نتوانست زندگی‌اش را تغییر دهد!

\n\n

رایان مک کِکنی در سال 2013 برنده 40 هزار پوند شد. او با اعتیاد به مواد مخدر دست و پنجه نرم می‌کرد و امیدوار بود تا این پیروزی زندگی‌اش را تغییر دهد. رایان گرچه در قرعه‌کشی خوش‌شانس بود، اما نتوانست طعم آن را بچشد. کمتر از یک سال پس از بردن قرعه‌کشی، او با ضربات چاقو جانش را از دست داد.

\n\n

\n\n

رایان 31 ساله پدر سه فرزند بود و در قرعه‌کشی ایرلند صاحب این پول شده بود. او چند سالی بود که اعتیاد را ترک کرده و فرزندانش را به تنهایی بزرگ کرده بود. همسر او به دلیل اُوردوز جانش را از دست داده بود. یکی از دوستانش می‌گوید که او تمام پولش را خرج کرده بود و دیگر یک آدم ثروتمند محسوب نمی‌شد، اما یک از خدا بی‌خبر به ظن اینکه او هنوز پول دارد، در ماه فوریه سال 2014 میلادی با چاقو به او حمله کرد.

\n