سر خط خبرها:

3 کشته در حادثه رانندگی اتوبان تهران - قزوین

فکرشهر: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین با اشاره به نجات تنها مصدوم برخورد کامیون با عابران به دست امدادگران اورژانس قزوین از مرگ سه نفر بر اثر این حادثه خبر داد.\r\n

فکرشهر: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین با اشاره به نجات تنها مصدوم برخورد کامیون با عابران به دست امدادگران اورژانس قزوین از مرگ سه نفر بر اثر این حادثه خبر داد.

حبیب الله بهتویی در گفت‌وگو با فارس در قزوین اظهار کرد: بر اثر برخورد مرگبار یک دستگاه کامیون با چند نفر عابر در لاین شمالی اتوبان تهران ـ قزوین و روبه‌روی نیروگاه شهید رجایی سه نفر در جا کشته شدند.

وی افزود: پس از آنکه این حادثه آژیر امدادرسانی را برای اورژانس به صدا درآورد، امدادگران در محل حضور یافتند اما به علت شدت تصادف فقط موفق شدند تنها مصدوم حادثه را نجات دهند؛ چراکه سه نفر در همان لحظه‌های نخست سانحه، جان باختند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین ادامه داد: به محض اعلام گزارش این واقعه به شماره 115 مرکز پیام اورژانس، بلافاصله از پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی کاسپین و ناصرآباد، آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

بهتویی خاطرنشان کرد: در بررسی اولیه امدادگران مشخص شد که یک دستگاه کامیون با چهار سرنشین یک دستگاه نیسان که به علت پنچر شدن لاستیک، در حاشیه اتوبان توقف کرده بود، برخورد کرده است و ضمن آن که سه نفر از سرنشینان نیسان، در دم جان باخته بودند، نفر چهارم از ناحیه پا به شدت آسیب دیده بود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین تصریح کرد: فرد مصدوم پس از انجام اقدامات اولیه درمانی به مرکز آموزشی ـ درمانی شهید رجایی قزوین منتقل شد.

وی به مأموریت‌های حوزه متبوع خود در روز پایانی هفته پیش اشاره و بیان کرد: در این روز 67 مأموریت به اجرا درآمد؛ ضمن اینکه تماس‌های مردم منجر به انجام یک مأموریت کاذب از سوی امدادگران شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین اضافه کرد: از مجموع این عملیات‌ها 57 مورد شهری بود و 10 مورد از سوی پایگاه‌های جاده‌ای به انجام رسید.

بهتویی یادآور شد: 20 مورد از ماموریت‌ها تصادفی و 47 مورد غیرتصادفی بود که در کل این حوادث از 66 نفر حادثه دیده، 27 نفر در محل حادثه درمان شدند و 39 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند. /ص