سر خط خبرها:

هشت سال بی‌خوابی والدین برای فرزندان!

فکرشهر: بر اساس پژوهش دانشمندان انگلیسی، والدین تا زمانی که فرزندشان 30 ساله می‌شود، ساعت‌ها خواب را که معادل هشت سال بی‌خوابی است به دلیل نگرانی و بیداری‌های شبانه از دست می‌دهند.به گزارش فکرشهر و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، در حالی که ممکن است والدین فکر کنند شب‌های ناآرام آن‌ها با بزرگ‌شدن نوزادشان کاهش می‌یابد، تحقیق جدید نشان می‌دهد والدین زمانی که کودکانشان به نوجوانی یا بزرگسالی می‌رسند، خواب بیشتری را از دست می‌دهد.این موضوع عمدتا به این دلیل است که والدین نگران به منزل‌ نیامدن فرزندان یا دچار مشکل‌شدن آن‌ها هستند.

فکرشهر: بر اساس پژوهش دانشمندان انگلیسی، والدین تا زمانی که فرزندشان 30 ساله می‌شود، ساعت‌ها خواب را که معادل هشت سال بی‌خوابی است به دلیل نگرانی و بیداری‌های شبانه از دست می‌دهند.

به گزارش فکرشهر و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، در حالی که ممکن است والدین فکر کنند شب‌های ناآرام آن‌ها با بزرگ‌شدن نوزادشان کاهش می‌یابد، تحقیق جدید نشان می‌دهد والدین زمانی که کودکانشان به نوجوانی یا بزرگسالی می‌رسند، خواب بیشتری را از دست می‌دهد.

این موضوع عمدتا به این دلیل است که والدین نگران به منزل‌ نیامدن فرزندان یا دچار مشکل‌شدن آن‌ها هستند.

همچنین، با بازارهای شغلی کنونی، دغدغه‌ والدین بر سر یافتن شغل توسط فرزاندانشان، آن‌ها را شب‌ها بیدار نگه می‌دارد؛ همچنین هنگام بیرون‌رفتن فرزندان، نداشتن تماس با آن‌ها و نگرانی‌هایی درباره رانندگی یا یادگیری رانندگی توسط فرزندان نیز از عوامل نگرانی و بی‌خوابی‌های شبانه است.

با این حال، در حالی که استقلال فرزندان، ترس‌های زیادی برای والدین به همراه دارد، زندگی آغازین فرزند همچنین موجب استرس والدین می‌شود و 27 درصد از سوژه‌های شرکت‌کننده در این مطالعه مدعی‌اند نگرانی‌هایشان بیشتر در سنین 12 تا 17 سالگی بوده و این که آن‌ها در این بازه زمانی در هر ماه، هفت شب نمی‌خوابند.

تا سن 30 سالگی، یک فرزند 3096 شب بدون خواب را برای والدین به ارمغان می‌آورد و این میزان معادل 8.4 سال است.

در حالی که 54 درصد مادران شرکت‌کننده در این نظرسنجی نگرانی بیش از اندازه خود را اعلام کردند، این رقم برای پدرها 34 درصد بود.

جد مک‌ایوان، مدیر سایت Ergoflex و مسئول این نظرسنجی گفت: بی‌خوابی‌های شبانه برای والدین معادل بیش از 8.4 سال است و زمانی که والدین تصمیم به داشتن بیش از یک فرزند می‌گیرند، این میزان به مقدار قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.