سر خط خبرها:

نخستین فستیوال مجسمه‌های شنی در گناوه

فکرشهر: نخستین فستیوال مجسمه‌های شنی در گناوه برگزار می‌شود.

فکرشهر: نخستین فستیوال مجسمه‌های شنی با موضوع تئاتر و به مناسبت بزرگداشت روز جهانی تئاتر و اردیبهشت تئاتر ایران در بندر گناوه برگزار خواهد شد.

به گزارش فکرشهر، محمد مظفری مدیر گروه هنری ایلیا و دبیر این فستیوال اظهار داشت: در روزهای پایانی اردیبهشت ماه  که ماه تئاتر در ایران است تصمیم بر این گرفتیم تا با برپایی فستیوالی فرهنگی در معرفی هرچه بیشتر تئاتر به مردم گام برداریم.

وی افزود: برای این کار تصمیم برآن شد تا با همکاری شهرداری بندر گناوه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با استفاده از قابلیت‌های محیطی بندر گناوه ضمن معرفی جاذبه‌های گردشگری شهر ارتباط هنر و گردشگری و حفاظت از محیط زیست را به جامعه گوشزد کنیم ضمن اینکه معرفی تئاتر به اقشار مختلف جامعه می‌تواند به توسعه این هنر کمک کند.

مدیرگروه هنری ایلیا افزود: در این فستیوال بیش از 15 نفر مجسمه‌سازان شنی بندر گناوه که سابقه شرکت در جشنواره‌های مختلف را داشته‌اند را به همکاری دعوت کرده‌ایم که بعد از داوری از سه کار برگزیده تقدیر خواهد شد.

مظفری افزود: در حاشیه این فستیوال از طرف هنرمندان تئاتر شهرستان گناوه و با همکاری واحد فضای سبز شهرداری بندر گناوه بلوار ساحلی  گناوه نیز درختکاری خواهد شد.

مظفری ضمن تشکر از مهندس عرب‌زاده شهردار گناوه و محسنی رئیس اداره ارشاد گناوه به‌خاطر حمایت از این فستیوال از علاقمند برای بازدید این فستیوال دعوت کرد.

لازم به ذکر است که این فستیوال روز جمعه 26 اردیبهشت از ساعت 15 تا 19 در ساحل گناوه روبه‌روی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد.

 

منبع: فارس