سر خط خبرها:

اختصاص بودجه با عنوان شاهد و ایثارگر در دستگاه‌های اجرایی

فکرشهر: مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران از اختصاص بودجه با عنوان شاهد و ایثارگر در دستگاه‌های اجرایی خبر داد...

فکرشهر: مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران از اختصاص بودجه با عنوان شاهد و ایثارگر در دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

به گزارش فکرشهر و به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، غلامرضا یاوند عباسی در نشست با ایثارگران استان بوشهر اظهار داشت: برای نخستین‌بار در قانون بودجه‌ای تحت عنوان شاهد و ایثارگر برای بعضی از دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مشاوران امور ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی سه وظیفه را بر عهده دارند که در قبال ایثارگران باید انجام گیرد.

یاوند عباسی اضافه کرد: نخستین وظیفه‌ای که این مشاوران بر عهده دارند رسیدگی به ایثارگران مجموعه خودشان است و نظارت بر حسن اجرای قوانین در راستای زنده نگه داشتن ایثار و شهادت را از اهداف خود دانسته و این افراد را درک کرده و فضایی پرنشاط را برایشان فراهم آورند.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران تصریح کرد: دومین وظیفه این مشاوران در قبال مراجعه کنندگان بوده و باید کارهایشان را پیگیری کرده و در حد راهنمایی و مشاوره دادن به نحو احسن آنها را کمک کرده و بهترین محیط را برایشان فراهم کنند.

یاوند عباسی اظهار داشت: سومین وظیفه این مشاوران در قبال همه آحاد جامعه بوده و نباید نسبت به این افراد بی توجه بوده و باید نظارت و صیانت فوق‌العاده‌ای به این قشر داشت.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات در خصوص رزمندگان است و این قشر آنقدر مظلومند که هیچ وقت اسمی از آنها برده نشده اما باید به خاطر داشته باشید که این قشر اگر نبود هیچ‌گاه کسی جانباز و شهید نمی‌شد.

یاوند عباسی افزود: در این ارتباط اقداماتی صورت گرفته و سند راهبردی تهیه شده و اکنون در کمیسیون اجتماعی دولت مورد بررسی قرار گرفته که پس از تصویب رزمندگان پس از سال‌ها صاحب مرجعی برای رسیدگی به امورشان می‌شوند.

وی ادامه داد: در خصوص کسورات بیمه و بازنشستگی و درمان به مشکلاتی برخورده بودیم که خوشبختانه بیمه و بازنشستگی حل شده و فقط مشکلات درمان باقی مانده که دستگاه‌های اجرایی در این مود تخصصی نداشته‌اند.

یاوند عباسی گفت: برای نخستین‌بار در قانون بودجه‌ای تحت عنوان شاهد و ایثارگر برای بعضی از دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته شده است، سعی کنید جلساتی که در استان برای حل مشکلات این قشر می‌گیرید در سطح شهرستان‌هایتان نیز گرفته تا مشکلات هر چه سریعتر حل شود.