سر خط خبرها:

اعزام 624 بوشهری به خانه خدا در سال جاری

فکرشهر: مدیر کل حج و زیارت استان بوشهر گفت: در سال جدید  ۶۲۴ زائر در قالب پنج کاروان از این استان به سفر حج اعزام خواهند شد.به گزارش فکرشهر، عبدالرسول رنجبر صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر اینکه این زائران در قالب پنج کاروان از اواخر شهریور ماه اعزام خواهند شد، اظهار داشت: از این تعداد  دو کاروان 174 نفره مربوط به مرکز استان و شهرستان دشتستان و سه کاروان 92 نفره مربوط به دیگر شهرستان‌های استان است.

فکرشهر: مدیر کل حج و زیارت استان بوشهر گفت: در سال جدید  ۶۲۴ زائر در قالب پنج کاروان از این استان به سفر حج اعزام خواهند شد.

به گزارش فکرشهر، عبدالرسول رنجبر صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر اینکه این زائران در قالب پنج کاروان از اواخر شهریور ماه اعزام خواهند شد، اظهار داشت: از این تعداد  دو کاروان 174 نفره مربوط به مرکز استان و شهرستان دشتستان و سه کاروان 92 نفره مربوط به دیگر شهرستان‌های استان است.

مدیر کل حج و زیارت استان بوشهر افزود: حج یکی از مهمترین فرایض دین مبین اسلام نیز به شمار می آید ودر  قرآن مجید نیز تاکیدات زیادی به آن شده است.

وی ادامه داد:  حج فریضه ای است که ضمن افزایش ایمان و یقین انسان به خداوند راه را برای اتحاد و نشان دادن عظمت امت اسلامی فراهم می آورد.

رنجبر تصریح کرد: با توجه به اینکه با اجرای طرح توسعه فضای مسجد الحرام سهمیه همه کشورها 20 درصد کاهش یافته است اما سهمیه اعزام حجاج کشورمان تغییری نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه زائران بوشهری مدینه بعد هستند، یادآور شد: امسال هزینه اعزام هر نفر به سفر حج 90 میلیون ریال است که البته ودیعه این افراد و سود آن نیز محاسبه و از این مبلغ کسر می‌شود.

مدیر کل حج و زیارت استان بوشهر خاطر نشان کرد: متقاضیان حج تمتع استان بوشهر دارای اولویت تا تاریخ 10 دی‌ماه 84 هستند.