سر خط خبرها:

مرگ موتورسوار 25 ساله در شهر بوشهر

فکرشهر: رئیس آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۵۵ نفر بر اثر وقوع تصادفات رانندگی در استان بوشهر کشته و زخمی شده‌اند که عامل ۸۵درصد آن راکبان موتورسیکلت‌ها بوده‌اند...

فکرشهر: رئیس آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۵۵ نفر بر اثر وقوع تصادفات رانندگی در استان بوشهر کشته و زخمی شده‌اند که عامل ۸۵درصد آن راکبان موتورسیکلت‌ها بوده‌اند.

به گزارش فکرشهر، سروان خدارحم آبادی در گفت‌و‌گو با تسنیم، با بیان اینکه بسیاری از حوادث و سوانح را می‌توان با آموزش قوانین و مقررات رانندگی و فراگیری فرهنگ ترافیک کاهش داد اظهار کرد: میزان تصادفات فوتی در استان بوشهر در دو ماه و 15 روز گذشته 55 مورد بوده که لطمات روحی و جسمی فروانی به جامعه وارد کرده است.

وی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته پنج نفر در اثر حادثه رانندگی در محورهای برون و درون شهری جان خود را از دست داده‌اند تصریح کرد: حادثه شب گذشته در خیابان اصلی شهر بوشهر بر اثر بی‌توجهی به چراغ راهنمایی و رانندگی خودرو ال 90 ساعت دو بامداد بشدت با موتورسیکلت برخورد می‌کند و راکب 25 ساله موتورسیکلت جان خود را از دست می‌دهد.

رئیس آموزش و فرهنگ ترافیک راهنمایی و رانندگی استان بوشهر تصریح کرد: در دو ماه گذشته 600 نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان بوشهر زخمی شده‌اند که بخشی سرپایی مداوا و بخشی در بیمارستانها ، بخشی نیز در منازل ازآنها پرستاری می‌شود.

آبادی با بیان اینکه عدم رعایت حق تقدم بیشتر عوامل تصادفات است تاکید کرد:  بیشترین علت‌های تصادف در شهرها سرعت غیرمجاز و عدم توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی است.

وی  با اشاره به اینکه رانندگان و راکبان موتور سیکلت‌ها باید خطرات حوادث را پیش بینی کنند به اجرای طرح آموزش ورزشکاران اشاره کرد و گفت: امسال درفصل تابستان در ایام اوقات فراغت جوانان و نوجوانان, طرح آموزش به مراکز ورزشی برده می‌شود و کارشناسان راهنمایی و رانندگی، راکبین موتورسیکلت و رانندگان خودروها را با قوانین راهنمایی و  رانندگی آشنا می‌کنند.
رئیس آموزش و فرهنگ ترافیک راهنمایی و رانندگی استان بوشهر بر فرهنگ دوچرخه سواری در شهرها تاکید و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده  طرح تشویق استفاده از دوچرخه درشهرهای استان بوشهر اجرایی می‌شود برای این منظور بعدازظهر فردا جمعه همایش دوچرخه سواری در شهر بوشهر برگزار و به 50 نفر دوچرخه سوار به قید قرعه لوازم اصلی دوچرخه اهدا می‌شود.

آبادی با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ دوچرخه سواری افزود: استفاده از دوچرخه دارای مزیت‌های فراوانی است از جمله اینکه مصرف بنزین و آلودگی هوا ندارد و کاهش ترافیک، توقف بدون دغدغه، نبود تصادف مرگبار و حادثه ساز و کاهش هزینه‌های نگه‌داری در وسیله نقلیه در پی دارد.