سر خط خبرها:

تصویر کمتر دیده شده از شهید بهشتی در بوشهر

فکرشهر: امروز 7 تیر مصادف با شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از همراهان وی در حزب جمهوری اسلامی است.به گزارش فکرشهر، وی در سمت ریاست قوه قضاییه در شامگاه ۷ تیر سال ۱۳۶۰ در حین سخنرانی در تالار حزب جمهوری اسلامی بر اثر انفجار ساختمان این حزب، توسط گروهک منافقین به همراه ۷۲ نفر از بلندپایه ترین مقامات کشوری به شهادت رسید.عباس حیدری نماینده بوشهر و میربهزاد شهریاری نماینده دشتی در اولین دوره مجلس شورای اسلامی هم در جلسه حزب جمهوری اسلامی حضور داشته و به شهادت رسیدند.

فکرشهر: امروز 7 تیر مصادف با شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از همراهان وی در حزب جمهوری اسلامی است.

به گزارش فکرشهر، وی در سمت ریاست قوه قضاییه در شامگاه ۷ تیر سال ۱۳۶۰ در حین سخنرانی در تالار حزب جمهوری اسلامی بر اثر انفجار ساختمان این حزب، توسط گروهک منافقین به همراه ۷۲ نفر از بلندپایه ترین مقامات کشوری به شهادت رسید.

عباس حیدری نماینده بوشهر و میربهزاد شهریاری نماینده دشتی در اولین دوره مجلس شورای اسلامی هم در جلسه حزب جمهوری اسلامی حضور داشته و به شهادت رسیدند.

سید محمد حسینی بهشتی سال 1307 در اصفهان به دنیا آمد و از نزدیکان بنیانگذار انقلاب اسلامی در مبارزات علیه رژیم پهلوی بود. اولین رئیس دیوان عالی کشور، اولین دبیرکل حزب جمهوری اسلامی، نایب رییس مجلس خبرگان قانون اساسی و ریاست قوه قضائیه از مسئولیت های ایشان بود.

شهید آیت الله بهشتی در فروردین ماه سال 1360 در سفر به بوشهر از نیروی دریایی بازدید کرد. 

در این تصاویر حجت الاسلام میرزا ابراهیم دشتی نماینده استان در مجلس خبرگان و علیرضا مظفری زاده فرمانده وقت سپاه بوشهر هم در کنار شهید بهشتی دیده می شوند.

این تصاویر در کتاب خاطرات علیرضا مظفری زاده منتشر شده که سایت "بیست" به انگیزه سالروز شهادت آیت الله بهشتی به بازنشر آن اقدام کرده است.