سر خط خبرها:
فرمانده انتظامی بوشهر تشریح کرد:

درگیری مسلحانه با راهزنان 23 تا 25 ساله جنوب استان / سرکرده باند: به دستگیری فکر نکرده بودیم + تصاویر

فکرشهر: وی درباره اینکه از دستگیری توسط پلیس واهمه نداشتید؟ اظهار داشت: در چند ماهی که سرقت های مان را در جاده های خلوت شهرستان های دیر و جم آغاز کردیم، مخفی گاه خود را در کوه های ...

فکرشهر: باندی که به راهزنی مسلحانه در جاده های جنوب استان، سرقت خودروهای مردم و تیراندازی با هدف رعب و حشت در برخی روستاهای شهرستات جم می کرد، در کوههای دشت پلنگ شهرستان دشتی دستگیر شدند.

به گزارش فکرشهر، این باند روز یکشنبه هفته جاری در جریان 30 ساعت تعقیب، گریز و درگیری مسلحانه پلیس و آنها در کوههای دشت پلنگ بخش شنبه از توابع شهرستان دشتی به دام افتاده و روز دوشنبه نیز پلیس با دعوت از رسانه های گروهی، مستندسازی اقدامات آنها را انجام داد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر در این خصوص گفت: فرد شرور و سارق مسلحی با تشکیل باندی حرفه ای اقدام به سرقت مسلحانه خودروهای عبوری درجاده های جنوب استان نظیر مسیر دوراهک- ریز می کرد که در آخرین اقدام مجرمانه خود پس از سرقت یک دستگاه خودرو پرادو از شهرستان فراشبند فارس و یک دستگاه خودرو پراید در شهرستان دشتی، در تورعملیاتی پلیس قرار گرفت.

سردار حیدر عباس زاده اضافه کرد: پس از 30 ساعت عملیات انتظامی و درگیری پلیس با سارقان مسلح در کوه های منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی 10 نفر از سارقان دستگیر که دو نفر از آنان از ناحیه کتف و کمر زخمی شده اند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر اضافه کرد: در این عملیات سه قبضه سلاح کلاشینکف و مقادیر زیادی مهمات که در درگیری با پلیس سا سرقت از خودورها استفاده می شد، از سارقان کشف شد.

عباس زاده ادامه داد: سارقان دستگیر شده تاکنون به شش فقره سرقت مسلحانه در استان های بوشهر و فارس اعتراف و شش دستگاه خودرو سرقتی نیز از آنان کشف شده است.

وی گفت: سارقان که ساکن استان های فارس و جنوب استان هستند، بین 23 تا 25 سال سن دارند.

عباس‌زاده با بیان اینکه در جریان درگیری میان اعضای این باند و ماموران یکی از سارقان به شدت مجروح شده و سه تن دیگر دستگیر شدند گفت: افزود: دراین عملیات پلیس موفق شد انبار و محل دپوی کالاهای سرقتی سارقان را در یکی از تلمبه خانه های کشاورزی منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی شناسایی و همه اموال آنها را کشف کند.

سرکرده باند:
به دستگیری فکر نکرده بودیم

این گزارش می افزاید: در جریان مستندسازی اقدامات این باند سرقت مسلحانه، نمایندگان رسانه های گروهی با برخی از متهمان گفتگو کردند.

سرکرده این باند که فردی به نام «محمدقلی» 25ساله اهل یکی از شهرهای جنوبی فارس است، با بیان اینکه چندی پیش در برخی روستاهای دشتستان و جم زمین کشاورزی اجاره کردم، گفت: مبالغی را از افراد مختلف قرض کرده و وقتی برای بازپرداخت آن ناتوان شدم، به همراه دوستانم دنبال سرقت از خودروها در جاده های جنوبی استان و راهزنی از ماشین های ترانزیتی افتاده که با تهدید اسلحه اقدام به سرقت آنها می کردیم.

 


وی درباره اینکه از دستگیری توسط پلیس واهمه نداشتید؟ اظهار داشت: در چند ماهی که سرقت های مان را در جاده های خلوت شهرستان های دیر و جم آغاز کردیم، مخفی گاه خود را در کوه های دشت پلنگ دشتی انتخاب کرده که با محل حادثه فاصله و راه دسترسی دشواری داشت، ضمن اینکه با توجه به شبانه بودن اغلب سرقت ها، فکر نمی کردیم پلیس بتواند مخفی گاهمان را ردیابی و ما را دستگیر کند.

وی افزود: شنبه شب هم که متوجه نزدیکی پلیس به مخفی گاهمان شدیم، در کوهها پناه گرفته و به ماموران تیراندازی کردیم تا مانع نزدیکی شان شویم، اما نهایتا وقتی دو نفر از ما به دام افتاده بود، من هم حول و حوش 8 صبح دستگیر شدم.

سرکرده باند سرقت مسلحانه جنوب استان بوشهر درباره این سوال که می دانید مجازات سرقت مسلحانه چیست؟ پس از سکوتی کوتاه گفت: شاید حبس، شاید تبعید، شاید هم اعدام؛ واقعا نمی دانم، چون اصلا قرار نبود ما به اینجا برسیم و دستگیر شویم که به آن فکر کرده باشم.

خروج 7 عضو باند سرقت مسلحانه از بازداشتگاه انتظامی دشتی

سلاح و وسایل کشف شده از سارقان

خودروهای سرقتی که در درگیری با پلیس از آنها برای فرار استفاده شد

کشف کالاهای سرقتی باند در یکی از تلمبه های کشاورزی بخش شنبه

منبع:خلیج فارس