سر خط خبرها:

انتقاد امام جمعه کنگان از گرانی بلیت هواپیما و نظارت ضعیف مسئولان

فکرشهر: خطیب جمعه کنگان گفت: قیمت بلیت هواپیما گران و نظارت بر شرکت های هواپیمایی ضعیف است که باید دستگاه های مسئول این امر را اصلاح کنند.

به گزارش فکرشهر از فارس، حجت الاسلام محمود محمودی امروز در خطبه های نماز جمعه کنگان با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی پتروشیمی جم ظرف دیروز و امروز اظهار داشت: امیدوارم همانگونه که مدیرعامل پتروشیمی جم در گفتگو با صدا و سیما گفته اند جذب و گزینش نیروها ضابطه مند باشد و رابطه جایگزین ضابطه نشود.

امام جمعه کنگان بیان کرد: گرچه پروژه ملی است اما باید امتیاز خاصی برای نیروهای بومی لحاظ شود و این حداقل کاری است که می توان برای مجاورین صنعت انجام داد.
محمودی با اشاره به شرکت تعداد قابل توجهی از جوانان این منطقه در این آزمون و آرزوی موفقیت برای آنان به لزوم توسعه رشته های فنی در دانشگاه های شهرستان اشاره و گفت: دانشگاه های شهرستان تدبیری بیندیشند تا با راه اندازی رشته های متناسب با صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، زمینه تحصیل و جذب جوانان این خطه را فراهم کنند.
امام جمعه کنگان با نکوداشت 16 آذر روز دانشجو با تحسین حرکت ضداستکباری و ضداستعماری جنبش دانشجویی گفت: نقش آفرینی در فراگیرسازی گفتمان انقلابی افزایش بصیرت و سطح آگاهی سیاسی و دینی، اعلام موضع بهنگام، فساد ستیزی و مطالبه عدالت و کمک به تحقق تمدن اسلامی از مهمترین وظایف جنبش دانشجویی است.
وی به آسیب های جنبش دانشجویی اشاره و استفاده ابزاری از دانشجویان، دور شدن از هدف و آرمان ها و افتادن در دام احزاب سیاسی و مصادره جنبش به نفع غرب و آمریکا را از مهمترین این مخاطرات دانست و گفت: راه خنثی کردن اهداف دشمن  بصیرت و بیداری است.
خطیب جمعه کنگان با گرامیداشت روز هواپیمایی گفت: قیمت بلیت هواپیما گران  و نظارت بر شرکت های هواپیمایی ضعیف است که باید دستگاه های مسئول این امر را اصلاح کنند.
وی با محکوم نمودن جنایت تروریستی در چابهار بیان کرد: دشمنان بدانند با این اقدامات کور و وحشیانه نمی توانند مانع حرکت نظام شوند و این اقدام آنان سختی تلافی خواهد شد.
محمودی به بحث بودجه سال 98 اشاره و با بیان اینکه وابستگی کمتر به نفت یکی از نقاط قوت این بودجه است افزود: شرایط کنونی کشور به گونه ای است که قدرت خرید شاغلین هم کاهش یافته و این مسئله ضرورت توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر، بیکار، مددجویان و فقرا را بیش از پیش می کند.
وی گفت: ارائه دهندگان و تصویب کنندگان بودجه خود را جای فقرا بگذارند که آیا می شود با حداقل ها گذران زندگی کرد و بعد بودجه را تنظیم و تصویب کنند.
امام جمعه به قیمت بالای ماهی در شهرهای بندری نیز گریزی زد و گفت: مسئولان امر با حمایت جدی از جامعه زحمت کش صیادان تدبیری کنند تا آنها هم بتوانند ماهی را با قیمت کمتری به مصرف کنندگان عرضه کنند.

دیدگاه خود را بنویسید