سر خط خبرها:
با همکاری «فکرشهر» و اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان؛

آثار ارسالی به مسابقه کتابخوانی داوری و برگزیدگان مشخص شدند + تصاویر و فیلم

فکرشهر: برگزیدگان مسابقه کتابخوانی که به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در آبان ماه ۹۷، برگزار شد، با داوری یکی از اساتید ادبیات، انتخاب و اعلام شدند...

فکرشهر: برگزیدگان مسابقه کتابخوانی که به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در آبان ماه ۹۷، برگزار شد، با داوری یکی از اساتید ادبیات، انتخاب و اعلام شدند.

هفته نامه «به فکرشهر» و پایگاه خبری - تحلیلی «فکرشهر» که از ابتدای حضور در فضای رسانه ای استان هدف خود را تلاش برای همراهی مردم در «فکرشهر» و «به فکرشهر» بودن عنوان کرده است، برگزاری این مسابقه را در دستور کار خود قرار داد تا در عصری که کم تر کسی مطالعه می کند و سرانه مطالعه در کشور به پایین تر حد خود در سال های اخیر رسیده، علاقمندان به مطالعه را ترغیب به مطالعه بیشتر و انتشار مطالعات و افکار خود نموده و در راستای اهداف اجتماعی و فرهنگی خود گامی برداشته باشد؛ اقدام و مسابقه ای که البته با همکاری اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان برگراز شده است.

در شرایط فراخوان این مسابقه که در روز 24 آبان ماه و به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار اعلام شد، از کتابخوانان درخواست شده بود که محتوای آخرین کتابی که خوانده اند را بسته به حجم و تعداد صفحات کتاب، در 500 تا 5000 کلمه خلاصه کرده و به همراه زمان مطالعه و نویسنده کتاب، تا پایان آبان ماه برای «فکرشهر» ارسال نمایند.

در این مدت زمان، خلاصه های زیادی از نقاط مختلف استان بوشهر برای «فکرشهر» ارسال شد که با توجه به سرانه مطالعه در جامعه، هم باعث شگفتی بود و هم قابل تقدیر؛ در میان آثار ارسالی، دو اثر نیز از دو کودک در مسابقه حضور داشت که باعث شد، بخش کودک و نوجوان نیز به طور مجزا به بخش های قابل تقدیر مسابقه، اضافه شود.

آثار ارسالی، با در نظر گرفتن شرایط مسابقه، توسط حسن انصاری ـ شاعر، نویسنده و یکی از اساتید ادبیات ـ مورد داوری قرار گرفت و حتی متن های خلاصه شده ارسالی، برای تایید اصالت، با متن های خلاصه موجود از کتاب های معرفی شده در اینترنت و فضای وب نیز مقایسه شد، که در انتها، 10 نفر برگزیده در دو بخش کتب پژوهشی و کتب داستانی و 2 نفر کودک، در بخش قابل تقدیر کودک و نوجوان برای تشویق بیشتر به مطالعه این قشر از جامعه، انتخاب و به ترتیب زیر اعلام شدند {اسامی اعلام شده بدون رتبه بندی در لیست قرار گرفته اند}:

در بخش کتب پژوهشی

علیرضا احمدی خرم برای خلاصه کتاب «فرهنگ عامه»

عبداله خدادادی برای خلاصه جلد یک کتاب «حماسه حسینی»

معصومه چابکی برای خلاصه کتاب «کلیدهای تربیتی و طرز برخورد با نوجوانان».

در بخش کتب داستانی

بنیامین رحیمی برای خلاصه کتاب «کیمیاگر»

حمیدرضا دانش پژوه برای خلاصه کتاب «کوری و بینایی»

سمانه تیموری برای خلاصه کتاب «منطق الطیر»

طیبه ذاکری برای خلاصه کتاب «زن در ریگ روان»

پروین محمدی برای خلاصه کتاب «پستچی»

الهام راسخی برای خلاصه کتاب «عقاید یک دلقک»

مرضیه صمصامی برای خلاصه کتاب «زندگی در پیش رو».

بخش کودک و نوجوان

مریم گرگین برای خلاصه کتاب «قصه نیرنگ مار»

امیر محمد محمدزاده فرد برای خلاصه کتاب «ماشین مشتی ممدلی».

جوایز برگزیدگان در مراسمی با حضور شهردار برازجان اهدا خواهد شد.

مشاهده ویدئو اینجا

دیدگاه‌ها

سیدحمید رضاحسینی

طرح مسابقه کتابخوانی بسیار طرح والبته درسطح رسانه محلی بود برای عزیزانمان درفکرشهرپیشرفت روز افزون خواستارم 

دیدگاه خود را بنویسید