سر خط خبرها:

جوانترین کنکوری کشور به رشته پزشکی رفت + عکس

فکرشهر: مدیر آموزش و پرورش بوکان گفت: جوانترین فرد کنکوری امسال کشور با تنها 15 سال سن از این شهرستان در رشته پزشکی پذیرفته شد.به گزارش فکرشهر، احمد رحمانی در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانشجوی جوان 'مهرداد سعیدی' نام دارد که در رشته پزشکی دانشگاه ارومیه پذیرفته و وارد این دانشگاه شد.وی اضافه کرد: این جوان با استعداد بوکانی که در رشته علوم تجربی در آزمون امسال شرکت کرد، سه سال مقطع تحصیلی خود را به صورت جهشی پشت سر گذاشته است.رحمانی یادآور شد: وی به عنوان جوانترین شرکت کننده کنکور 1393 ایران موفق به کسب رتبه 1500 در کنکور امسال شد.

فکرشهر: مدیر آموزش و پرورش بوکان گفت: جوانترین فرد کنکوری امسال کشور با تنها 15 سال سن از این شهرستان در رشته پزشکی پذیرفته شد.

به گزارش فکرشهر، احمد رحمانی در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانشجوی جوان 'مهرداد سعیدی' نام دارد که در رشته پزشکی دانشگاه ارومیه پذیرفته و وارد این دانشگاه شد.

وی اضافه کرد: این جوان با استعداد بوکانی که در رشته علوم تجربی در آزمون امسال شرکت کرد، سه سال مقطع تحصیلی خود را به صورت جهشی پشت سر گذاشته است.

رحمانی یادآور شد: وی به عنوان جوانترین شرکت کننده کنکور 1393 ایران موفق به کسب رتبه 1500 در کنکور امسال شد.

وی این امر را نشانه توانمندی دانش آموزان بوکانی در عرصه رقابت های آموزشی و فرهنگی عنوان کرد و افزود: موفقیت های پیاپی دانش آموزان این شهرستان در کنکور سراسری امسال و سالهای اخیر ناشی از پتانسیل تحصیلی بالا و تلاش و کوشش قابل توجه آنها است.

رحمانی از داوطلبان کنکور 94 خواست با نگاه مثبت و عزم و اراده راسخ در راستای آماده سازی خود در کنکور آینده از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نکنند.

وی گفت: امسال در این شهرستان چهار هزار و 696 نفر داوطلب در پنج رشته در کنکور سراسری شرکت کردند که رشته تجربی با سه هزار و 260 داوطلب و رشته هنر با 63 داوطلب به ترتیب بیشترین و کمترین شرکت کننده را داشتند.

بوکان با 43 هزار دانش آموز در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.