سر خط خبرها:

پنج هزار بوشهری حامی طرح اکرام ایتام شدند

فکرشهر: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: با استقبال خیران این استان تاکنون پنج‎هزار بوشهری حامی طرح اکرام ایتام شدند.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، احمد لطفی در جمع خبرنگاران افزود: این طرح برای مشارکت قشرهای مختلف جامعه در حمایت از ایتام بی سرپرست برنامه‌ریزی شده‌است و هر شخص در صورت تمایل ماهانه مبلغی را از ۱۰ هزار تومان تا هر اندازه که توان مالی دارد، به طور مستقیم به حساب این افرد پرداخت می‌کند.

وی بیان کرد: پایگاه ekram.emdad.ir، به منظور ثبت نام مستقیم و انتخاب کودک با نظر خود حامیان، راه‌اندازی شده‌است و پس از فرایند ثبت نام با صدور شماره حسابی، کمک‌های حامیان به شکل مستقیم و بدون واسطه به حساب فرد مورد نظر پرداخت می‌شود و کمیته امداد هیچ گونه دخالتی در آن ندارد.

لطفی یادآور شد: این طرح از آبان ماه اجرا شده‌است و تاکنون پنج هزار نفر در آن نام نویسی کرده‌اند.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) ۱۹ دفتر در استان بوشهر دارد که متقاضیان می‌توانند با مراجعه حضوری به این دفترها در طرح جذب حامی ثبت نام کنند.

لطفی اظهار داشت: هم اکنون هفت هزار کودک بی سرپرست در استان بوشهر از حمایت کمیته امداد برخوردارند و ۱۰ هزار حامی به آنها کمک می‌کنند.

وی بیان کرد: حامیان در ۹ ماه امسال، بیش از ۱۳ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به این مددجویان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین کمک کرده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید