سر خط خبرها:

امام جمعه بوشهر: اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با تهاجم اقتصادی است

فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: برخی از کشورها در فرآیند رشد و توسعه و پیشرفت با تهاجم شدید اقتصادی از ناحیه جهان سلطه مواجه می شوند که تنها راه مبارزه با این تهاجم طراحی، برنامه ریزی، مدیریت و باز تولید پروژه اقتصاد مقاومتی است.به گزارش فکرشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در جمعه مدیران اداره کل استاندارد استان بوشهر افزود: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتدار اقتصاد داخلی، خودکفایی درعرصه نیازمندی ها، ارائه محصولات اقتصادی به جهان خارج و مبارزه با تهدیدها و تحریم های اقتصادی تحمیلی از ناحیه جهان سلطه است.

فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: برخی از کشورها در فرآیند رشد و توسعه و پیشرفت با تهاجم شدید اقتصادی از ناحیه جهان سلطه مواجه می شوند که تنها راه مبارزه با این تهاجم طراحی، برنامه ریزی، مدیریت و باز تولید پروژه اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش فکرشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در جمعه مدیران اداره کل استاندارد استان بوشهر افزود: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتدار اقتصاد داخلی، خودکفایی درعرصه نیازمندی ها، ارائه محصولات اقتصادی به جهان خارج و مبارزه با تهدیدها و تحریم های اقتصادی تحمیلی از ناحیه جهان سلطه است.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی بر پای خود استوار است و فشارهای اقتصادی بیرونی به هیچ صورت آن را بشکند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: حوزه استاندارد سازی کار و محصولات اقتصادی بخشی مهم از اقتصاد مقاومتی است و اگر محصول اقتصادی و کاری که مورد نیاز جامعه درعرصه زندگی است دارای استاندارد های لازم نباشد به طور قطع اقتصاد مقاومتی را می شکند و فضا را برای فشار اقتصادی از ناحیه جهان سلطه فراهم می آرود.

وی اظهارکرد: استاندارد سازی کار و کالای داخلی یکی از اضلاع مهم اقتصاد مقاومتی و عنصر پیشرفت، توسعه و اعتماد اجتماعی مردم در حوزه اقتصاد است.

صفایی بوشهری ادامه داد: به همین دلیل حوزه استاندارد و استاندارد سازی کار و کالا در همه بخش های مورد نیاز جامعه هم در فضای ملی و هم در فضاهای استانی ضروری است. 

امام جمعه بوشهر گفت: هم اکنون وضعیت کار و کالا نسبت به دوره های ثابت فوق العاده بهتر شده و رغبت مردم به استفاده از کار و کالای داخلی نیز روز به روز بیشتر می شود و این به خاطر بالا رفتن کیفیت است که بخش عظیمی از این کار را نیروهای استاندارد کنترل می کنند. 

وی افزود: کوچکترین مسامحه در حوزه استاندارد و استاندارد سازی، بزرگترین ضربه را به جامعه وارد می کند.

صفایی بوشهری بیان کرد: هر قدر درسطح ملی، کار و کالای استاندارد تولید شود، امنیت اجتماعی در حوزه های مختلف گسترده تر می شود.

وی اضافه کرد: استاندارد یک اداره بسیار مهم در مدیریت اقتصادی و سلامت اجتماعی جامعه و یکی از عوامل مهم پیشرفت نظام در صحنه های ملی و فراملی است.

صفایی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اداره استاندارد باید با تشکیل یک اتاق فکر، مسائل مورد نظارت خود را اولویت بندی کند.

نماینده ولی فقیه دراستان بوشهر با بیان اینکه باید خدماتی که از سوی دولت به جامعه ارائه می شود استاندارد سازی شوند، ادامه داد: آب منطقه دشتی این استان دارای فلوراید بسیار بالاتر از استاندارد است و این مساله باعث بروز بیماری های دهان و دندان بسیاری برای مردم آن منطقه و تحمیل هزینه به خانواده ها و فشار بر نظام می شود، به همین خاطر این آب باید استاندارد سازی شود.

به گزارش ایرنا، وی اضافه کرد: ما در زندگی با بسیاری از مسائل شخصی و خانوادگی مواجه هستیم اما مهم ترین بخشی که انسان نیاز به استاندارد دارد، مسائل معنوی، خانوادگی و نوع تعاملات اجتماعی است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری همچنین آمار طلاق در کشور را بالا دانست وتاکید کرد: ما باید کوشش کنیم که زندگی ها استاندارد شود.