سر خط خبرها:

امام جمعه بوشهر:برخی انحرافات از عزاداری محرم و صفر برطرف شود

فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: برخی انحرافات در آیین های عزاداری امام حسین (ع) رخ می دهد که مطابق با موازین اسلامی نیست و باید برطرف شود.به گزارش فکرشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر افزود: در برخی از آیین های عزاداری شئوناتی از جمله قمه زنی ، اختلاط زن و مرد و بدحجابی رخ می دهد که با مکتب امام حسین (ع) همخوانی ندارد .وی یادآورشد: محرم مدرسه معرفت، ایمان ، اخلاق و تعهد بخشی به راه و منش امام حسین (ع) است.

فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: برخی انحرافات در آیین های عزاداری امام حسین (ع) رخ می دهد که مطابق با موازین اسلامی نیست و باید برطرف شود.

به گزارش فکرشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر افزود: در برخی از آیین های عزاداری شئوناتی از جمله قمه زنی ، اختلاط زن و مرد و بدحجابی رخ می دهد که با مکتب امام حسین (ع) همخوانی ندارد .

وی یادآورشد: محرم مدرسه معرفت، ایمان ، اخلاق و تعهد بخشی به راه و منش امام حسین (ع) است.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: باید بر محتوای آیین های عزاداری سرور و سالار شهیدان افزوده شود و عزاداری ها بردانش دینی افراد جامعه بیفزاید .

وی یادآورشد: صرف برگزاری مراسم عزاداری محرم هرچند موضوعیت دارد اما هدف اعتلای ارزش های دینی است .

صفایی بوشهری با بیان اینکه حفظ شئون آیین های عزاداری امام حسین (ع) واجب است اضافه کرد: 

شب تاسوعا و عاشورا شب تعهد انسان به خون امام حسین (ع) است و نباید خدای ناکرده آلوده به گناه شود.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نخبگان گفت: علم موجب اقتدار و استقلال کشورها می شود و اگر کشوری در عرصه علمی موفق باشد مشکلات اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی نیز در جامعه برطرف خواهد شد.

امام جمعه بوشهر افزود:باتوجه به اینکه مدیریت منابع زیرزمینی بدست جهان سلطه است برهمین اساس اتکا به این منابع مانع از درآمد پایدار برای کشور می شود.

صفایی بوشهری همچنین دیدار مقام معظم رهبری با نخست وزیر عراق را یادآورشد و گفت: وضعیت فعلی عراق و منطقه نتیجه سیاست های غیرمسوولانه کشورهای استکباری از جمله امریکا و انگلیس است که خود گروه های تروریستی را ایجاد کرده اند و مدعی مبارزه با آن هستند که دروغی بیش نیست.

وی با تسلیت ضایعه اسفناک ارتحال عالم ربانی، حضرت آیت الله مهدوی کنی رییس فقید مجلس خبرگان رهبری و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز به محضر حضرت بقیة الله الأعظم و مقام معظم رهبری افزود: 

آن فقیه وارسته در همه دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی و پیروزی انقلاب و مدیریت درعرصه های مختلف نقش بسیار مهم و موثری داشت .

نماینده ولی فقیه دراستان بوشهریادآورشد: ساده زیستی ، مردم داری ، ولایت مداری و یار صدیق امام و رهبری از جمله ویژه گی های آن عالم ربانی بود.

منبع:ایرنا