سر خط خبرها:

شناسایی تغییراتی در علائمِ ابتلا به کروناویروس

فکرشهر: متخصصان علوم پزشکی در یک مطالعه بین‌المللی تغییراتی را در نشانه‌های ابتلا به کروناویروس شناسایی کرده‌اند.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، بر اساس مطالب منتشر شده از سوی شبکه تحقیقات علوم اجتماعی (SSRN)، متخصصان علوم پزشکی چین از ابتدای شیوع کروناویروس جدید، تغییراتی در علائم بالینی این عفونت در مبتلایان کشف کرده‌اند.

این متخصصان ۸۹ بیمار را در ووهان مشاهده کرده و دریافته‌اند افرادی که دیرتر به این بیماری مبتلا شده اند، نشانه های این بیماری را به وضوح نشان نمی‌دهند.

بیماران در این آزمایش‌ها به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول شامل افرادی بود که از ۱۶ تا ۲۲ ژانویه به کروناویروس آلوده شدند و گروه دوم کسانی که از ۲۳ تا ۲۹ ژانویه بیمار شدند. بیشتر بیمارانی که زودتر آلوده شده بودند دارای علائمی مانند تب، درد عضلانی، ضعف، ترشحات خلط و کاهش سطح لنفوسیت‌ها بودند. در بیمارانی که در گروه دوم قرار گرفتند، این علائم کمتر برجسته یا غایب بودند.

به گفته متخصصان، این امر را به این صورت می‌توان توضیح داد که نشانه های بیماری در افرادی که اخیرا آلوده شده‌اند پنهان‌تر است.

این متخصصان گفته‌اند که نوع جدید از کروناویروس می‌تواند به تدریج به ویروسی مانند آنفلوآنزا تبدیل شود.

به گزارش اسپوتنیک، نوع جدید کروناویروس که بیماری ناشی از آن با نام رسمی «کووید-۱۹» شناخته می‌شود به عنوان نوع ناشناخته‌ای از ذات‌الریه معرفی شده است و شیوع آن هنوز متوقف نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید